Lietuvoje

2021.06.12 09:38

Prezidentas ir užsienio reikalų ministras sveikina Rusijos gyventojus Rusijos dienos proga

LRT.lt2021.06.12 09:38

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir Lietuvos žmonių vardu sveikina visus Rusijos gyventojus Birželio 12-osios – Rusijos dienos proga, perduoda Prezidentūra. 

„Šiemet minėsime Lietuvos ir Rusijos diplomatinių santykių užmezgimo trisdešimtmetį. Prieš tris dešimtis metų lietuviai Vilniuje ir rusai Maskvoje stovėjo prieš tankus – gindami laisvę. Demokratijos vertybių ir suvereniteto siekis lėmė 1990 m. Kovo 11-osios aktą Lietuvoje ir 1990 m. Birželio 12-osios deklaraciją Rusijoje. Jautėme demokratinių Rusijos jėgų paramą po kruvinosios Sausio 13-osios nakties. Ir šiandien tikime, kad Rusijos pilietinė visuomenė stovės tvirtai gindama žmogaus teises ir laisves. Stiprybės Jums!“, – palinkėjo Prezidentas.

1990 m. birželio 12 d. Pirmasis Rusijos TFSR liaudies deputatų suvažiavimas priėmė Deklaraciją dėl valstybinio Rusijos TFSR suvereniteto.

Rusijos gyventojus pasveikino ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. „Twittter“ jis parašė šitaip: „Rusijos diena pirmiausia yra laisvės, pilietinės taikos, įstatymų ir teisingumo šventė. Sveikinu visus Rusijos gyventojus, ypač tuos, kurie šiandien, deja, negali naudotis šiais turtais. Tikime, kad dar ateis laisvos, klestinčios Rusijos diena.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.