Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.19 15:17

Antakalnyje atidarytas krizių įveikimo centras

Į naujas patalpas Antakalnio gatvėje persikėlusiame Vilniaus Krizių įveikimo centre šiuo metu dirba 25 savanoriai psichologai. Į centrą gali kreiptis ne tik vilniečiai, bet ir visos Lietuvos žmonės gyvai ir per pokalbių programą „Skype“. Čia teikiamos nemokamos anoniminės konsultacijos visiems žmonėms, patiriantiems įvairių krizių.

Naujų patalpų atidaryme dalyvavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pastebėjo, jog gerokai didesniam centrui kol kas trūksta naujų grindų ir naujesnių baldų, bet išreiškė viltį, kad šias problemas pavyks išspręsti privačių rėmėjų lėšomis.

„Visko valstybė ir negali padaryti. Kaip ir visame Vakarų pasaulyje, tai turi būti bendros pastangos, nes dažnai, kai yra sudėtinga situacija, žmogus, kuriam reikia pagalbos, labiau pasitiki ne valdišku žmogumi, o savanoriu, kuris padeda iš širdies, ne už algą, o nori tau padėti“, – centre teigė šalies vadovė.

Centro vadovė Renata Černovaitė teigė, kad į juos dažniausiai kreipiasi 19–25 metų žmonės.

„Dažniau kreipiasi moterys, bet šiemet kreipiasi daugiau vyrų, nes jiems kalbėti apie emocinius sunkumus yra dar sunkiau“, – akcentavo R. Černovaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi