Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.19 12:40

Prezidentė: vyriausybėje svarstomi siūlymai sudarys sąlygas įstaigose įtvirtinti amžinus vadovus

BNS 2016.07.19 12:40

Vyriausybė rengiasi sudaryti sąlygas biudžetinėse įstaigose įtvirtinti amžinus vadovus, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Taip ji komentavo vyriausybės svarstymus leisti valstybės ir savivaldybės įstaigų vadovams dirbti neribotą kadencijų skaičių, jeigu jie laimės konkursus ir dirbs tik gerai.

„Šis pasiūlymas (...) atrodo kaip parodija, nes praktiškai nelieka ribojimo kadencijų, o visa kita reiškia tik viena, kad tokia reforma mėginama atvirkščiai užtvirtinti amžiną išsilaikymą poste“, – žurnalistams antradienį sakė prezidentė.

„Tai čia iš tikrųjų ne reforma, o mes grįžtame atgal į sovietinį laikotarpį“, – pridūrė ji.

D. Grybauskaitė sakė, kad „būtų labai negražu“, jeigu kadenciją baigianti vyriausybė taip stengtųsi išsaugoti savo kadrus biudžetinių įstaigų vadovų postuose.

„Tai aš tikiuosi, kad nauja valdžia vis tiek turės eiti į priekį, o ne atgal“, – teigė šalies vadovė.

Prezidentės spaudos tarnyba pažymi, jog D. Grybauskaitė palaiko „realią, o ne parodomąją visų biudžetinių institucijų vadovų rotaciją“.

Šalies vadovė anksčiau ne kartą yra pabrėžusi įstaigų vadovų kaitos naudą ir poreikį, jos iniciatyva nustatyta teisėsaugos institucijų vadovų rotacija, apibrėžtos kadencijos sveikatos priežiūros įstaigų vadovams.

D. Grybauskaitė anksčiau yra pabrėžusi, kad vadovų rotacija yra viena veiksmingiausių antikorupcinių priemonių.

Vyriausybė trečiadienį posėdyje turėtų svarstyti minėtas Biudžetinių įstaigų įstatymo pataisas. Ministrų kabinetui pritarus iniciatyvai, ją toliau svarstytų Seimas.

Biudžetinių įstaigų vadovus į darbą siūloma priimti tik konkurso būdu ketverių metų kadencijai. Antrą kadenciją tas pats vadovas galėtų dirbti be konkurso, jeigu jo veikla kasmet būtų vertinama tik gerai arba labai gerai. Jeigu dvejus metus iš eilės vadovas būtų įvertintas nepatenkinamai, jis būtų atleidžiamas.

Į trečią kadenciją norintis pretenduoti gerai dirbęs vadovas vėl turėtų dalyvauti konkurse.

Pataisų rengėjai neatsižvelgė į Specialiųjų tyrimų tarnybos pastabą – ji siūlė trečiai kadencijai nebeleisti pretenduoti tiems patiems asmenims, o padaryti ketverių metų pertrauką.  

Pasak projekto iniciatorės Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, mažesniuose miesteliuose bus sunku rasti vadovų, jeigu kadencijų skaičius būtų ribojamas.

Įstatymas aktualus apie 3 tūkst. biudžetinių įstaigų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi