Lietuvoje

2021.06.11 13:51

Teismas leido suimti piktnaudžiavimu įtariamą Pravieniškių pataisos namų komendantą

BNS2021.06.11 13:51

Kauno apylinkės teismas penktadienį leido dešimčiai dienų suimti Pravieniškių pataisos namų komendantą, įtariamą piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu.

Kaip pranešė teismas, prokurorė teismo prašė A. A. skirti suėmimą trims mėnesiams. Teismas šį prokurorės prašymą tenkino iš dalies.

Teismas sutiko su prokurorės nuomone, kad būtent pirminiame ikiteisminio tyrimo etape būdamas laisvėje įtariamasis gali trukdyti procesui bandydamas paveikti kitus įtariamuosius, galimus liudytojus bei suklastoti dokumentus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti.

„Atsižvelgiant į tai yra pagrindas spręsti, kad A. A. šioje ikiteisminio tyrimo stadijoje, būdamas laisvėje, gali trukdyti procesui ir jam iš esmės pakenkti, todėl darytina išvada, kad egzistuoja suėmimo skyrimo pagrindas“, – konstatavo teismas.

Pasak jo, trumpesnis nei prašyta suėmimo terminas skirtas siekiant operatyvaus proceso ir kad suėmimo paskyrimas netaptų nei įtariamojo bausme, nei suimtojo asmens laikymu tardymo izoliatoriuje nepakankamai aktyviai organizuojant ikiteisminio tyrimo veiksmus.

„Teismo nuomone, toks laikotarpis yra pakankamas būtiniems daiktams ir dokumentams paimti, taip pat nustatyti asmenis, su kuriais įtariamasis galėtų būti įpareigotas nebendrauti ir neieškoti ryšių“, – rašoma teismo nutartyje.

Ši nutartis per 20 dienų įtariamojo arba jo gynėjo, o prokuroro per tris dienas nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui.

Teismo duomenimis, suimtasis įtariamas nuo 2018 metų birželio 11 dienos iki 2021 metų kovo 21 dienos Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje, būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, pažeisdamas įstatymus, tyčia pasinaudojęs savo pareigomis bei jam suteiktais įgaliojimais, siekdamas turtinės naudos sau, organizuodavo ir vykdydavo fiktyvų nuteistųjų įdarbinimą į Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmojo sektoriaus ūkio dalį.

Už tai jis reikalaudavo ir gaudavo iš nuteistųjų piniginį atlygį – ne mažiau 1,5 tūkst. eurų kas mėnesį, tokiu būdu piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir padarė didelę neturtinę žalą valstybei.

Be to, jis suklastojo dokumentų bei jais disponavo, padarydamas didelę neturtinę žalą valstybei.

Pasak teismo, abiem atvejais padaryta didelė neturtinė žala, t. y. sumenkintas bausmių vykdymo sistemos ir Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos prestižas.

Teisėsauga ketvirtadienį pranešė atliekanti didelės apimties tyrimą, kuriuo siekiama atskleisti, kaip Pravieniškių pataisos namuose veikė nusikalstama schema.

Trečiadienį pareigūnai atliko 34 kratas pareigūnų gyvenamosiose vietose ir darbe, paimti dokumentai, išmanieji įrenginiai.

Įtariamasis komendantas buvo atsakingas už darbo organizavimą, jo apskaitą, dokumentų pateikimą išmokėti atlyginimams, nuteistųjų kontrolę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt