Lietuvoje

2016.07.18 19:59

L. Linkevičius su naujuoju Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministru aptarė lietuvių imigrantų padėtį

ELTA2016.07.18 19:59

Briuselyje vykstančios Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos metu pirmadienį Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu, rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai.

Susitikimo metu Jungtinės Karalystės ministras sakė, kad britai referendume išreiškė savo valią, ją reikia gerbti ir vykdyti, tačiau tai jokiu būdų nereiškia, kad Jungtinė Karalystė palieka Europą. „Mes – europiečiai, daugybė britų gyvena Europoje, tad paliekame Europos Sąjungą, bet ne pačią Europą“, – kalbėjo B. Johnsonas.

L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva sieks ir toliau išlaikyti ir draugiškus ir glaudžius dvišalius santykius su Jungtine Karalyste saugumo, gynybos, ekonomikos ir kitose srityse. „Tikiuosi, kad šis mūsų bendradarbiavimas ir toliau bus stiprinimas. Džiaugiuosi, kad išgirdau naujojo Jungtinės Karalystės ministro norą išlaikyti Lietuvą, kaip partnerę ir kaip draugę, tiek arti, kiek tik įmanoma“, – sakė L. Linkevičius.

Lietuvos ministras atkreipė dėmesį į pastaruoju metu padažnėjusius išpuolius prieš Lietuvos piliečius Jungtinėje Karalystėje, ragino principingai kovoti su galimomis neapykantos apraiškomis. L. Linkevičius taip pat kėlė Lietuvos piliečių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, ateities perspektyvų klausimą.

Jungtinės Karalystės ministras teigė, kad bet kokie neapykantos nusikaltimai bus vertinami labai rimtai ir stabdomi visomis priemonėmis. Anot B. Johnsono, lietuviai ir kitų šalių imigrantai yra svarbi ir gerbiama Jungtinės Karalystės visuomenės dalis.

B. Johnsono prosenelis yra kilęs iš Lietuvos, tad sulaukęs L. Linkevičiaus kvietimo apsilankyti savo protėvių žemėje, su džiaugsmu jį priėmė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.