Lietuvoje

2016.07.18 17:16

L. Linkevičius: represijos Turkijoje nebus toleruojamos

ELTA2016.07.18 17:16

Europos Sąjunga (ES) nesitaikstys su Turkijos valdžios bandymais pasinaudoti nepavykusiu prieš ją nukreiptu perversmu, kaip pretekstu žmogaus teisėms ir laisvėms riboti bei mirties bausmei sugrąžinti, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Pirmadienį į posėdį susirinkę ES užsienio reikalų ministrai vieningai išreiškė paramą perversmą išgyvenusiai Turkijos valdžiai, tačiau šalies prezidentą Redžepą Taipą Erdoganą taip pat įspėjo dėl galimų bandymų pasinaudoti perversmu savo režimo įtvirtinimui.

„Demokratijos normos, tokios kaip teisės viršenybė, privalo būti gerbiamos, turi būti gerbiama ir Europos žmogaus teisių konvencija tam, kad prisidengiant kova su nepavykusio perversmo pasekmėmis nebūtų varžomos žmogaus laisvės ir nebūtų represijų“, – pirmadienį telefonu iš Briuselio Eltai kalbėjo L. Linkevičius.

Dar prieš ministrų posėdį Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, Ankarai sugrąžinus mirties bausmę, derybos dėl Turkijos narystės ES būtų sustabdytos. Tokią pačią poziciją Eltai išsakė ir Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Pasigirdę ketinimai sugrąžinti mirties bausmę – jie visiškai nedera su kandidatės į ES statusu“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Siekdama narystės ES, Turkija mirties bausmės taikymo atsisakė 2002 m., tačiau po nepavykusio kariškių perversmo R. T. Erdoganas užsiminė apie galimą jos sugrąžinimą ir „didžiulę kainą“, kurią sumokės perversmo organizatoriai.

Po nepavykusio perversmo Ankara pradėjo valymus kariuomenėje – iki šiol sulaikyta per 7,5 tūkst. įtariamųjų, iš kurių bent 6 tūkst. yra kariškiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.