Lietuvoje

2021.06.10 19:45

JT pagalbos agentūra perspėja, kad 350 tūkst. žmonių Tigrėjuje gresia badas

ELTA2021.06.10 19:45

Pasaulio maisto programa (WFP) ketvirtadienį pasmerkė ginkluotų grupuočių vykdomą humanitarinių vilkstinių blokavimą Etiopijos Tigrėjaus regione, kur keturi milijonai žmonių išgyvena maisto krizę, įskaitant 350 tūkst. žmonių, kuriems gresia badas.

Jungtinių Tautų agentūra savo pranešime nurodė, kad skubiai maisto operacijai paskyrė daugiau nei 180 darbuotojų, kad pasiektų 1,4 mln. žmonių, „vis dėlto tai yra vos pusė žmonių skaičiaus, kurį turėtume pasiekti“.

Etiopijos ministras pirmininkas Abiy Ahmedas, 2019 metų Nobelio taikos premijos laureatas, lapkričio mėnesį pasiuntė karius į šiaurinį regioną sulaikyti ir nuginkluoti Tigrėjaus liaudies išlaisvinimo fronto (TLIF), buvusios regiono valdančiosios partijos, lyderių.

Jis teigė, kad šis žingsnis buvo atsakas į TLIF išpuolius prieš federalinės armijos stovyklas.

Nors jis pažadėjo, kad konfliktas bus trumpas, praėjus daugiau nei šešiems mėnesiams kovos tęsiasi, daugėja pranešimų apie žiaurumus ir prievartavimus, ir daugelis lyderių perspėja apie didelę katastrofą.

JT pagalbos teikimo koordinatoriai vertina, kad 90 proc. regione užauginto derliaus ir buvo prarasta dėl plėšikavimo arba sunaikinta, o 80 proc. gyvulių – pavogta arba išskersta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.