Lietuvoje

2021.06.10 19:01

Rokiškį užklupo liūtis ir kruša: pusvalandį pliaupęs lietus miesto gatves pavertė tarsi Venecija

grokiškis.lt, LRT.lt2021.06.10 19:01

Ketvirtadienio popietę Rokiškio apylinkes netikėtai užklupo stipri liūtis, o dalis miesto gatvių virto upėmis.

Kaip praneša Rokiškio krašto naujienų portalas grokiskis.lt, miesto gyventojus netikėtai užklupo stiprus lietus ir ledukų kruša.

Žmonės ėmė slėptis kur pakliuvo, neradusieji pastogės nusiavė batus ir brido basomis, o automobiliai stojo tiesiog gatvėse dėl itin prasto matomumo.

Gerą pusvalandį pliaupęs lietus užtvindė miestą, tad važiuodami gatvėmis vairuotojai jautėsi lyg irdamiesi Venecijos kanalais.

Vasariškas lietus – vis dažnesnis svečias

Sinoptikų teigimu, pastarosiomis dienomis daugiausia lietaus kliūva Aukštaitijai, mat į Rytus nuo Lietuvos įsisukusi žemo slėgio sritis – ciklonas rytinėje Baltarusijos dalyje ir dar toliau į Rusijos gilumą. Šis ciklonas vis mesteli lietaus, kurį neretai nulydi ir perkūnija rytinėje Aukštaitijos dalyje.

O štai vidurio Lietuva kritulių sulaukia daug mažiau. Dar mažiau jo sulaukia arba visai nesulaukia Žemaitijos rajonai. Pajūris išlieka sausas. Taigi, pasak sinoptikės, aukštaičiams „ir toliau teks kęsti tas popietines konvekcines liūtis.“

Artimiausia naktis numatoma rami, debesys sklaidysis ir galiausiai bus giedras dangus. Oro temperatūra svyruos nuo 9 iki 15 laipsnių. Pūs ramesnis šiaurės vėjas. I. Marcinonienė įspėja, kad dėl drėgno paviršiaus kai kur paryčiais gali nusidriekti rūkai.

Šeštadienio naktį ir vėl mažės konvekcija ir lietaus tikimybė, o štai dieną, anot sinoptikės, sulauksime rimto svečio – ciklono nuo Atlanto. „Nuo Atlanto prie mūsų pajūrio priartės didelis atmosferos frontas. Reikia pažymėti, kad jis bus šaltas, – sako I. Marcinonienė. – Taigi, viena Lietuvos pusė, Rytų Aukštaitija, bus kaitinama saulės spindulių, sušils net iki 27 laipsnių, o štai vakarinius šalies rajonus, Žemaitiją su pajūriu, gerokai skalbs lietūs. Vietomis tie lietūs bus gan smarkūs. Tiesa, vakare ta lietaus zona pasieks ir Aukštaitiją.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.