Lietuvoje

2021.06.10 16:51

Seimas spręs, ar atleisti iš pareigų girtą prie vairo pričiuptą LAT teisėją Daugėlą

atnaujinta 17.06
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.06.10 16:51

Parlamentas ketvirtadienį po pateikimo pritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui iš pareigų atleisti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją Arvydą Daugėlą, kuris įkliuvo policijai neblaivus prie vairo.

Už nutarimą dėl A. Daugėlos atleidimo iš pareigų po pateikimo balsavo 97 Seimo nariai, 1 nepritarė, 10 susilaikė.

Toliau šis nutarimas bus svarstomas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete.

Birželio 1 dieną apie 16 val. 28 min. Kauno r., Grabučiškių k. automagistralėje policija sustabdė automobilį „MB S 320 CDI 4MATIC“, kurį vairavo LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas A. Daugėla. Jam nustatytas 1,82 prom. girtumas. Pagal įstatymus, už tai gresia baudžiamoji atsakomybė. Kauno apygardos prokuratūra dėl įvykio atlieka ikiteisminį tyrimą.

Pats teisėjas Teisėjų tarybos posėdžio metu neneigė dienos, kai buvo sustabdytas policijos, išvakarėse vartojęs alkoholį. Tiesa, A. Daugėla tvirtino, kad sėsdamas vairuoti, nejautęs, jog yra neblaivus.

Kaip Seime sakė, vyriausioji prezidento G. Nausėdos patarėja Jūratė Šovienė, A. Daugėlą siūloma iš pareigų atleisti dėl to, kad jis savo poelgiu pažemino teisėjo vardą.

Prezidentui teikti A. Daugėlos atleidimą rekomendavo Teisėjų taryba.

LAT teisėjo A. Daugėlos įgaliojimai šiuo metu yra sustabdyti. Laikinoji LAT vadovė ir Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė tvirtino, kad A. Daugėla penkerius metus negalės eiti pareigų, kuriose reikia turėti nepriekaištingą reputaciją.

LAT teisėjus skiria ir atleidžia Seimas prezidento teikimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.