Lietuvoje

2021.06.10 16:22

Kandidatas į Apeliacinio teismo pirmininkus Meilutis: korupcijos skandalai sistemą verčia veidu į purvą

atnaujinta 16.32
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.06.10 16:22

Seime ketvirtadienį pristatyti teisėjo Nerijaus Meilučio kandidatūrą į Apeliacinio teismo teisėjo pareigas. Kandidatas parlamente teigė sieksiantis užkirsti kelią galimiems teisėjų korupcijos skandalams.

N. Meilučio kandidatūrą į Apeliacinio teismo pirmininkus pristačiusi prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Jūratė Šovienė teigė, kad N. Meilutis turi daugiau negu 26 metų teisinio darbo patirtį, jau 17 metų jis dirba teisėju.

N. Meilutis, taip pat yra dirbęs Specialiųjų tyrimų tarnyboje, pastaruoju metu dirbo ir vadovavo Kauno apygardos teismui, neseniai buvo paskirtas Apeliacinio teismo teisėju.

„Kolegos pripažįsta, kad tai principingas, pareigingas ir reiklus teisėjas bei vadovas, aktyviai kelia teismų sistemos problemas, siūlo jų sprendimo būdus“, – kalbėjo J. Šovienė.

Pats kandidatas, prisistatydamas Seime, pažymėjo, kad siekiant permainų teisme, itin svarbu, kad į jo problemas atkreiptų dėmesį ir politikai.

N. Meilutis akcentavo, kad, jei taps Apeliacinio teismo vadovu, sieks spręsti darbo krūvio problemas – peržiūrės vidinę tvarką, darbų paskirstymo proporcingumą. Jis tikino taip pat sieksiantis į teismo valdymą įtraukti kuo daugiau teisėjų.

Savo kalboje kandidatas į teismo pirmininku nepamiršo paminėti korupcijos skandalus, kurie sukrėtė ir Apeliacinį teismą.

„Deja, (korupcijos skandalai – LRT.lt) palietė ir Apeliacinį teismą. Taip, nėra ko slėpti, korupcijos skandalai ar su teisėjo pareigomis nederantys poelgiai teismų sistemą verčia veidu ir purvą, o tie purvo purslai aptaško ir didžiąją bendruomenės dalį, kuri dirba sąžiningai“, – kalbėjo N. Meilutis.

LRT.lt primena, kad 2019 m. baudžiamojon atsakomybėn dėl galimo kyšininakvimo patrauktas tuometinis Apeliacinio teismo teisėjas Valdimaras Bavėjanas.

N. Meilutis teigė įvairiais būdais sieksiantis, kad korupcijos apraiškų teisme daugiau nebūtų. Anot jo, dalį darbų reikia automatizuoti, siekiant pašalinti žmogiškąjį faktorių. Su pačiais teisėjasi, pasak N. Meilučio, esą tiesiog reikia bendrauti daugiau, imtis aktyvesnio antikorupcinio švietimo.

„Nei pirmininkas, nei kas kitas negali įlįsti į kito žmogaus vidų ir pamatyti, ką jis galvoja, tačiau tikrai nereikia nuleisti rankų ir nieko nedaryti“, – tikino kandidatas į Apeliacinio teismo pirmininkus.

Tarp kitų svarbių planuojamų darbų N. Meilutis įvardijo bendardarbiavimo su apygardų teismais, komunukacijos su išore stiprinimą.

Pristačius N. Meilučio kandidatūrą į Apeliacinio teismo pirmininkus, toliau vyks teisėjo susitikimai su Seimo frakcijomis, jo kandidatūrą svarstys Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Pagal Konstituciją, Apeliacinio teismo pirmininką iš šio teismo teisėjų skiria prezidentas Seimo pritarimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.