Lietuvoje

2021.06.10 13:09

Maldeikis: Puidoko padėjėjas man kyšį pasiūlė prieš mėnesį

atnaujinta 13.23
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.06.10 13:09

Seimo narys, konservatorių atstovas Matas Maldeikis teigia, kad jam 50 tūkst. eurų kyšį parlamentaro, Darbo frakcijos nario Mindaugo Puidoko padėjėjas Kęstutis Motiečius pasiūlė prieš mėnesį.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinė tyrimų valdyba, gavusi Seimo nario M. Maldeikio pranešimą apie bandymą jį papirkti, pradėjo ikiteisminį tyrimą. Ketvirtadienį sulaikytas Seimo nario M. Puidoko padėjėjas Kęstutis Motiečius, kuris yra įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu, rašoma STT pranešime.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, K. Motiečius Seimo patalpose pasiūlė Seimo nariui M. Maldeikiui 50 tūkst. Eur kyšį, už kurį, kaip įtariama, siekė, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus Seimo narius, kad būtų sustabdytas ir (ar) atidėtas neribotam laikui Lietuvos Respublikos loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projektas.

„Šį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai“, – rašoma pranešime.

M. Maldeikis žurnalistams parlamente patvirtino šią informaciją, tačiau teigė pasirašęs rašytinį pasižadėjimą neatskleisti tyrimo detalių. Jis patikino kreipsęsis į prokurorą, kad šis jam leistų pateikti daugiau informacijos.

„Labai pasitikiu STT, aš mačiau, kaip tie pareigūnai dirba, buvo viskas labai profesionalu ir labai teisinga. Ir aš manau, kad mes jau ne toj epochoj gyvename, kad dar čia galėtume banalias korupcines schemas turėti“, – aptakiai kalbėjo parlamentaras.

Tiesa, M. Maldeikis prasitarė, kad jam M. Puidoko patarėjas kyšį esą pasiūlė prie mėnesį.

„Prieš mėnesį“, – žurnalistams parlamente sakė M. Maldeikis.

Jis patikino iš karto kreipęsis į teisėsaugą.

Konservatorių atstovas svarstė, kad M. Puidokas įsivaizdavo, kad labai gerai jį pažįsta, tad per savo patarėją esą galėjo imtis galimai nelegalių veiksmų.

„Aš manau, kad (M. Puidokas – LRT.lt) įsivaizdavo, kad mane neblogai pažįsta, nes mes buvome viename kurse. Jis buvo atėjęs dėl vieno teisės akto projekto, kurį mes kartu teikiame“, – komentavo Seimo narys.

M. Maldeikis teigė su M. Puidoko padėjėju K. Motiečiumi anksčiau nebuvo pažįstami.

Parlamentaras kartojo daugiau informacijos pateikti negalintis.

„Nieko negaliu komentuoti. Tikrai labai atsiprašau, aš labai nenoriu irgi į kalėjimą“, – sakė M. Maldeikis.

Kaip pranešė STT, ketvirtadienį buvo atliktos kratos M. Puidoko kabinete. Kratos metu, anot STT, buvo pasipriešinta pareigūnams, tad tyrimui reikšmingi daiktai paimti prievarta.

„Atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus, buvo atliktos kratos Lietuvos Respublikos Seime, kitose tyrimui reikšmingose vietose. Buvo atlikta krata Seimo nario M. Puidoko kabinete. Taip pat buvo atlikta jo asmens krata. Jos metu siekiant paimti tyrimui reikšmingus daiktus (mobiliuosius telefonus), nebuvo vykdyti pareigūnų teisėti reikalavimai ir jiems buvo pasipriešinta. Dėl šios priežasties tyrimui reikšmingi daiktai buvo paimti prievarta“, – praneša STT.

M. Puidokas Seime pranešė patyręs STT pareigūnų smurtą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.