Lietuvoje

2016.07.18 00:22

Vilniuje pristatyta knyga apie popiežių Pranciškų

Audra Avižiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.07.18 00:22

Vilniaus Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje pristatyta knyga apie popiežių Pranciškų, kurioje – pontifiko pokalbiai su Vatikano apžvalgininku. Knygoje daug dėmesio skiriama jau įpusėjusiems Gailestingumo metams, popiežius ragina atsigręžti į labiausiai pažeidžiamus žmones.

Knyga „Dievo vardas – Gailestingumas“ pasirodė šių metų pradžioje. Joje – popiežiaus kreipimasis į visus pasaulio gyventojus, nagrinėjamos gailestingumo, teisingumo, korupcijos temos, daug dėmesio skiriama Gailestingumo metams.      

„Popiežius šiuo pontifikatu taip suvokia savo uždavinį – keisti ne pasaulį, ne jį mokyti, moralizuoti, pagerinti, pakeisti, bet pakeisti pačią bažnyčią, nes jeigu ji nebus pakeista, jeigu nebus persunkta to gailestingumo, tai ji negebės tos žinios perduoti kitiems. Ir tai, kad evangelija kliūva, kad ji nepasiekia žmonių, šio popiežiaus supratimu, yra pirmiausia bažnyčios atsakomybė, o ne tų žmonių“, – sako vienuolis kunigas Julius Sasnauskas OFM.

Knygos pristatyme dalyvavęs buvęs Lietuvos ambasadorius prie Šventojo Sosto Vytautas Ališauskas sako, kad Pranciškus – išskirtinis popiežius ne tik dėl paprastos kalbos, bet ir dėl nuolatinio aktyvaus domėjimosi aktualijomis.

„Ši knyga iš tiesų labai stipriai remiasi Biblija, remiasi visa bažnyčios išmintimi, bet drauge ji kalba apie šios dienos aktualijas taip, kaip Biblija jas nušviečia. Ne kiekvienas iš mūsų lengvai gali peržvelgti ir suprasti, tiek Bibliją, tiek šiandieną. Popiežius šitoje vietoje sujungia du dalykus. Iš tikrųjų tie bibliniai palyginimai apie sūnų palaidūną šitoje knygoje ypač analizuojami, jie labai daug sako, bet juos apmąstyti ir suprasti su kažkuo kitu yra daug paprasčiau“, – aiškina Vilniaus universiteto docentas, buvęs Lietuvos ambasadorius prie Šventojo Sosto V. Ališauskas.

Knygą parašė Vatikano apžvalgininkas, žurnalistas Andrea Tornielli. Ji iš viso išleista 82 šalyse.