Lietuvoje

2021.06.09 15:11

Pravieniškėse atliekamos masinės kratos, tiriama galima pareigūnų korupcija

atnaujinta 19.46
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2021.06.09 15:11

Kalėjimų departamento vadovas Virginijus Kulikauskas LRT radijui patvirtino, kad Pravieniškių pataisos namuose atliekamos masinės kratos bei apklausiami kai kurie čia kalintys asmenys. V. Kulikauskas sako negalintis pateikti daugiau žinių apie tai, kad nepakenktų atliekamam ikiteisminiam tyrimu ir išsamiau šią informaciją drauge su prokurorais ketina komentuoti ketvirtadienį.

„Vyksta procesiniai veiksmai pagal atliekamą ikiteisminį tyrimą, atliekamos kratos. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja prokurorai, tokia pozicija gerbtina ir suderinta su jais. Ketvirtadienį galėsime daugiau pasakyti, ypatingai dalyvaujant tyrimą atliekantiems prokurorams“, – sako Kalėjimo departamento vadovas Virginijus Kulikauskas.

Šią informaciją pirmieji paskelbė DELFI.

Pasak jų, manoma, jog pareigūnams pavyko užčiuopti dar vieną nusikalstamą susivienijimą, kuris pataisos namuose ilgą laiką darė nusikaltimus. Tai esą gali būti asmenys, kurie vertėsi ne tik prekyba narkotikais bei kitais draudžiamais daiktais, bet ir smurtavo prieš kitus nuteistuosius.

Tiriama galima pareigūnų korupcija

Kauno apygardos prokuratūrai tiriant galimą pareigūnų korupciją, pareigūnai trečiadienį atliko kratas Pravieniškių pataisos namuose.

„Šį rytą buvome informuoti apie Kalėjimų departamento ikiteisminio tyrimo realizavimą, kurį kuruoja Kauno apygardos prokuratūra, ir tyrimas yra susijęs su galima pareigūnų korupcija ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi“, – BNS sakė teisingumo viceministras Elanas Jablonskas.

Kalėjimų departamento pareigūnai laikinai nuo pareigų nušalintą Pravieniškių pataisos namų direktorių Dainių Sušinską apklausė kaip specialųjį liudytoją, pranešė portalas DELFI.

Apie tai, kad Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje buvo atliktos kratos, BNS patvirtino Kalėjimų departamentas, tačiau plačiau informacijos nekomentavo.

„Kadangi kratos yra susijusios su ikiteisminiu tyrimu, kol kas informacijos tiek“, – teigė Kalėjimų departamento atstovė Irmina Frolova-Milašienė.

Pasak jos, tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra, jį vykdo Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdyba.

Viceministras E. Jablonskas teigė detaliau komentuoti tyrimo negalintis, jį kol kas BNS atsisakė komentuoti ir Generalinė prokuratūra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt