Lietuvoje

2021.06.09 14:10

Pavilionis Berlyne susituokė Seimo apmokėtos komandiruotės metu, žmonos kelione rūpinosi pats

atnaujinta 15.13
BNS, ELTA2021.06.09 14:10

Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Žygimantas Pavilionis susituokė Berlyne, tai jis padarė Seimo kanceliarijos apmokėtos komandiruotės metu, trečiadienį pranešė naujienų portalas 15min.lt.

Parlamentaras tvirtino už būsimosios žmonos kelionę į Vokietiją mokėjęs pats, o susituokęs laisvu nuo darbo metu.

„Už visą savo sutuoktinės kelionę apmokėjau savo pinigais. Pasinaudojęs pusvalandžiu tarp oficialios programos, metu po darbo, atlikom procedūrą, už ką esu dėkingas ambasados darbuotojams. Už tai irgi užmokėjau“, – portalui sakė politikas.

Užsienio reikalų komiteto narys, opozicinių „valstiečių“ atstovas Giedrius Surplys sakė, kad šį klausimą turėtų aiškintis Seimo valdyba ir galbūt Seimo Etikos ir procedūrų komisija, nors neatmetė, kad vestuvės su Seimo valdyba galėjo būti suderintos. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tvirtino neturinti duomenų, kad sutuoktuvės būtų įvykusios Ž. Pavilionio darbinių pareigų sąskaita, o parlamento kanceliarija nepatyrė jokių su ceremonija susijusių išlaidų.

Sprendimą dėl apmokamos Ž.Pavilionio kelionės į Vokietiją Seimo valdyba priėmė birželio 2-ąją. Planuota, kad ten birželio 8–12 dienomis URK pirmininkas vyks kartu Latvijos ir Estijos parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkais ir susitiks su Vokietijos valdžios atstovais.

I. Šimonytė sako neįžvelgianti Ž. Pavilionio vedybose komandiruotės metu nieko blogo: tikiuosi, tai padarė po darbo

Premjerė Ingrida Šimonytė sako neįžvelgianti nieko blogo, jei Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Žygimantas Pavilionis, išvykęs į komandiruotę Berlyne, susituokė po darbo valandų ir už savo pinigus.

„Nežinau kelintą valandą Žygimantas Pavilionis susituokė, tikiuosi, kad tai padarė po darbo, už savo pinigus. Ar tai yra problema – jei, pavyzdžiui, aš į komandiruotę išvykusi po darbo valandų nueisiu vakare pavalgyti į restoraną tame mieste, kuriame esu komandiruota, ar tai yra problema? Aš sakyčiau turbūt kad ne. Jeigu nebuvo kažkokių viešųjų lėšų ar kažkokio darbo laiko, kuris buvo skirtas šiems dalykams, tai aš nelabai matyčiau, ką čia pikantiško komentuoti, išskyrus patį vedybų faktą“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams trečiadienį sakė I. Šimonyė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.