Lietuvoje

2016.07.16 13:41

Paaiškėjo, kaip G. Landsbergis pakeitė konservatorių sąrašą

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis šiek tiek pakoregavo partijos kandidatų sąrašą daugiamandatei apygardai ir pakėlė kai kuriuos partijos kolegas aukštyn.

Iš viso G. Landsbergis pakeitė 6 partijos kolegų vietas pakeldamas jų pozicijas viršun.

Buvusį ūkio ministrą Dainių Kreivį pirmininkas kilstelėjo iš 17 vietos į 12. Per keletą pozicijų viršun pasistiebė buvęs Lietuvos ambasadorius JAV, diplomatas Žygimantas Pavilionis: iš 23 į 18.

Atsakingoji sekretorė Monika Navickienė kilstelėta iš 30 pozicijos į 25. Pakilo ir Aistė Gedvilienė iš 33 pozicijos į 28.

G. Landsbergis nusprendė per keletą pozicijų perkelti ir Tado Langaičio pavardę: iš 34 vietos į 29.

Šiek tiek pasistiebė ir Gintarė Skaistė – iš 40 pozicijos į 35.

Kandidatų sąrašą iš pradžių reitingavo visi partijos nariai balsuodami skyriuose. Kiekvienas partijos narys balsuodamas galėjo pasirinkti po 30 kandidatų iš 189, kuriems suteikė po vieną balą.

Nereitinguojamos tik pirmosios dvi sąrašo vietos: pirma pozicija sąraše iš anksto skirta pirmininkui G. Landsbergiui, antra vieta - pirmajai pavaduotojai Irenai Degutienei.

Tačiau partijos narių valia - dar ne viskas, savo žodį dėl sąrašo tarė partijos pirmininkas G. Landsbergis. Remiantis partijos nustatyta tvarka, koreguodamas sąrašą pirmininkas gali panaudoti 10 proc. skaičiuojant nuo visų reitingavime atiduotų balsų. Dvidešimtuke kandidato pozicija negali keistis labiau nei per 5 vietas. Likusiame sąraše kandidato pozicija negali keistis daugiau nei per 10 vietų. Vienas kandidatas negali nukristi daugiau nei per 5 pozicijas.

Balsavimas dėl kandidatų sąrašo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos skyriuose vyko po nesutarimų dėl vidinės agitacijos, kai buvo išleistas lankstinukas, raginantis partijos narius balsuoti už 13 kandidatų iš artimo G. Landsbergio rato su paties pirmininko žodžiais ir nuotraukomis.

Šie nesutarimai atspindėjo dalies partijos narių nerimą dėl žmonių skirstymo į lojalius pirmininkui ir tuos, kurie labiau palaiko krikdemiškąjį sparną su I. Degutiene priešakyje.

Po šių nesutarimų J. Razma pasitraukė iš rinkimų štabo narių, dalis politikų boikotavo prezidiumo posėdį. Pirmininkas G. Landsbergis tuomet teigė, kad nepasitenkinimas kyla iš saujelės žmonių, kuriems nelabai patinka partijoje priimtos vidinės demokratijos taisyklės. Jis apgailestavo, kad ne visi atlaiko įtampą ar pritrūkę kūrybiškumo siunčia pasitraukimo pareiškimus.

1. Gabrielius Landsbergis

2. Irena Degutienė

3. Andrius Kubilius

4. Ingrida Šimonytė

5. Agnė Bilotaitė

6. Paulius Saudargas

7. Rasa Juknevičienė

8. Vytautas Juozapaitis

9. Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė

10. Jurgis Razma

11. Laurynas Kasčiūnas

12. Dainius Kreivys

13. Arvydas Anušauskas

14. Mantas Adomėnas

15. Rimantas Jonas Dagys

16. Emanuelis Zingeris

17 Ažubalis Audronius

18 Pavilionis Žygimantas

19 Masiulis Kęstutis

20 Starkevičius Kazys

21 Aleknaitė Abramikienė Vilija

22 Kernagis Vytautas

23 Šedbaras Stasys

24 Jovaiša Sergėjus

25 Navickienė Monika

26 Kazlavickas Liutauras

27 Stundys Valentinas

28 Gedvilienė Aistė

29 Langaitis Tadas

30 Kupčinskas Andrius

31 Navickas Andrius

32 Vidžiūnas Arvydas

33 Margevičienė Vincė Vaidevutė

34 Žilinskas Rokas

35 Skaistė Gintarė

36 Majauskas Mykolas

37 Matulas Antanas

38 Dautartas Julius

39 Pečeliūnas Saulius

40 Jankauskas Donatas