Lietuvoje

2021.06.09 11:27

Bandyta padegti Baltarusijos palaikymo plakatą, idėjos sumanytojai sukrėsti: šito mes tikrai nelaukėme

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.06.09 11:27

Neseniai Klaipėdos rajone atsiradęs Baltarusijai palaikymą reiškiantis plakatas sulaukė vandalų ar tokių akcijų nepalaikančių žmonių dėmesio. Trečiadienio rytą žmonės pastebėjo, kad plakatą kažkas bandė sudeginti – jo krašte matyti nemenka išdegusi skylė. Palaikymo akcijos iniciatoriai neslepia, jog toks išpuolis dar neseniai dėl savo laisvės kovojusioje Lietuvoje nemaloniai nustebino.

LRT.lt jau skelbė, kad šiomis dienomis Klaipėdos rajono centre – Gargžduose – atsirado palaikymą Baltarusijai reiškiantis plakatas. Miesto pakraštyje, netoli įvažos į Gargždus, neseniai atsiradęs Baltarusijos vėliavos spalvų plakatas skelbia „Free Belarus“.

Viena iš tokios palaikymo akcijos sumanytojų ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkė Rasa Petrauskienė teigė, kad palaikymo akcijos sunkmetį išgyvenančioms tautoms Gargžduose rengiamos ne pirmą kartą. Prie neseniai atsiradusio plakato netrukus ketinta žmones pakviesti ir į palaikymo Baltarusijai akciją.

Idėjos sumanytojus trečiadienio rytą nustebino nemaloni staigmena – naktį iškabą bandyta sudeginti. Ant plakato matyti išdegusi skylė, jis aprūkęs nuo dūmų.

„Tikrai neturime įtarimų, kas tai galėjo padaryti, tačiau tai reiškia, kad nėra vienareikšmiškos nuomonės“, – sakė R. Petrauskienė.

Pašnekovė teigė, kad po incidento idėjos autoriai svarstė atnaujinti plakatą, tačiau manoma, kad tokiu atveju būtų kiek paslėpta tikroji situacija, todėl ketinama plakato neatnaujinti, kad jis simbolizuotų išsiskiriančias nuomones ir tam tikrą kovą.

Politikė patikino, kad incidentas yra labai nemalonus, mat Klaipėdos rajone nuosekliai palaikoma ir Ukraina, ir Baltarusija, tad manyta, jog ir tarp žmonių vyrauja vieninga nuomonė.

„Baltarusijoje – baisūs įvykiai. Mes matome akivaizdų melą į akis ir tai nutinka pas mus, laisvoje šalyje, kur neseniai šventėme nepriklausomybės trisdešimtmetį. Ir dabar pamatome tokį incidentą. Šito mes tikrai nelaukėme“, – prisipažino R. Petrauskienė.

Pašnekovė pastebėjo, kad per rinkimus yra pasitaikę panašių atvejų, kai yra apgadinami plakatai – buvo supjaustytas, dažais išterliotas R. Petrauskienės agitacinis plakatas, tačiau akcentuojama, kad šįkart situacija yra kitokia.

„Tai buvo rinkiminis laikotarpis, tai galėjo būti nukreipta prieš konkretų asmenį, ideologiją. Šito rajone mes esame matę ne vieną kartą. Tokių išsityčiojimų buvo daug. Tačiau tai gali suprasti – buvo rinkiminė kova. Šiuo atveju labai nemalonu, nemalonu prieš Baltarusijos opoziciją, pačius save. Atrodė, kad Lietuvoje žmonės yra vieningai už, bet pasirodo, kad ne. Gaila. Išdeginti vėliavą, kuri aiškiai atspindi, kuria linkme ir už ką mes pasisakome... Labai nemalonu“, – dėstė R. Petrauskienė.

Tiesa, idėjos sumanytojų šis išpuolis neišgąsdino ir šios savaitės pabaigoje planuojama palaikymo Baltarusijai akcija Gargžduose įvyks.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.