Lietuvoje

2016.07.15 17:47

Būsimieji karininkai įveikė paskutinį mokslų etapą

LRT.lt 2016.07.15 17:47

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos IV kurso kariūnai penktadienį grįžo į Akademiją pasibaigus Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje vykusių baigiamųjų pratybų ir įveikę 30 kilometrų žygį pėsčiomis.

Būsimieji karininkai baigė keturių savaičių pėstininkų būrio vado kvalifikacinį egzaminą, kurį sudarė kompleksinis karybos žinių teorijos testas (teorinių žinių patikrinimas), planavimo užduotis (įsakymo analizė ir padalinių valdymo procedūrų atlikimas) ir dviejų savaičių praktinės užduoties vykdymas Pabradės poligone – Būrio vado kovos kursas (BVKK).

Sutikus kariūnus buvo paskelbti šių metų pėstininkų būrio vado kvalifikacinio egzamino galutiniai rezultatai. Geriausiai egzaminą išlaikė kariūnas Deividas Ivanauskas. Taip pat buvo pristatytas ir Baltų kovos kirviu apdovanotas per ketverius studijų metus geriausius karinio rengimo rezultatus pasiekęs kariūnas Ovidijus Kuzminas.

Būrio vado kovos kursas – tai intensyvios, nepertraukiamos vertinamosios lauko taktikos pratybos, kurių metu kiekvienas kariūnas įvertinamas asmeniškai. Yra vertinamas kiekvieno kariūno individualus gebėjimas planuoti, organizuoti ir vadovauti padaliniui streso, nuovargio ir artimomis tikram mūšiui sąlygomis.

Kariūnai per lauko taktines vertinamąsias pratybas vykdė žvalgybos, patruliavimo, puolimo ir gynybos, taikos rėmimo operacijų ir mūšio mieste užduotis. Jie buvo vertinami būryje pagal skirtas pareigas: būrio vado, jo pavaduotojo ir skyriaus vado. Būsimieji karininkai kvalifikacinio egzamino metu turėjo pasitelkti visus planavimo, vadovavimo, ginklo valdymo gebėjimus ir individualius kario įgūdžius, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

Visiems IV kurso kariūnams, sėkmingai išlaikiusiems kvalifikacinį egzaminą, rugpjūčio 1 d. bus suteiktas pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis. Tą pačią dieną vyks ir iškilminga bakalauro diplomų įteikimo ceremonija.