Lietuvoje

2016.07.15 16:50

J. Olekas su Prancūzijos senatore aptarė kovą su terorizmu

LRT.lt2016.07.15 16:50

Penktadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas buvo susitikęs su Prancūzijos Senato Užsienio reikalų, gynybos ir ginkluotųjų pajėgų komisijos generaline sekretore Helene Conway-Mouret pareiškė užuojautą dėl tragiškų įvykių Nicoje. 

„Nuoširdžiai užjaučiame žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų šeimas per terorizmo išpuolį Nicoje. Turime būti dar labiau vieningi ir stiprinti kovą su terorizmu“, – susitikime kalbėjo ministras J. Olekas.

Kalbėdamas apie Lietuvos įdėlį į problemų sprendimą Pietuose, ministras J. Olekas informavo Prancūzijos senatorę apie gautą Seimo pritarimą siųsti iki 30 Lietuvos karinių instruktorių Irako ginkluotųjų pajėgų mokymo ir rengimo tikslais bei iki 20 karių į Europos Sąjungos karinę operaciją Viduržemio jūros regiono pietų centrinėje dalyje „Sophia“. Ministras taip pat informavo senatorę apie Lietuvos planus padidinti Lietuvos karių dalyvavimą Jungtinių tautų operacijoje Malyje.

Susitikime ministras J. Olekas padėkojo Prancūzijai už indėlį stiprinat mūsų šalies ir regiono saugumą.

Prancūzija yra viena aktyviausių sąjungininkių užtikrinant NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. Šalis keturis kartus siuntė į NATO Baltijos šalių oro policijos misiją savo Karinių oro pajėgų kontingentus ir naikintuvus, kurie dar kartą atvyks rugsėjį.

Prancūzija taip pat yra viena iš NATO energetinio saugumo kompetencijos centro Vilniuje steigėjų. Kasmet Prancūzija atsiunčia karius pratyboms Lietuvoje. Taip pat vyksta aktyvus bendradarbiavimas tarp Karo akademijų keičiantis kadetais, Prancūzijos ambasada kasmet finansuoja prancūzų kalbos mokymą Krašto apsaugos sistemos kariams ir civiliams. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.