Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.15 15:35

Nubrėžtos gairės bendram institucijų darbui su socialinės rizikos šeimomis

LRT.lt 2016.07.15 15:35

Socialinės rizikos šeimoms pagalba savivaldybėse bus teikiama koordinuotai. Socialinės apsaugos ir darbo, sveikatos apsaugos, švietimo ir mokslo bei vidaus reikalų ministrai pasirašė bendrą įsakymą, kuriuo patvirtino bendro visų institucijų darbo su šeimomis organizavimo tvarką savivaldybėse.

„Turime suprasti, kad socialinis darbuotojas niekada negalės būti pajėgus vienas padėti socialinės rizikos šeimai, čia gyvybiškai būtinos bendros pastangos. Todėl ir siekiame keisti nusistovėjusį supratimą ir paskatinti savivaldybes imtis iniciatyvų suburti įvairias institucijas bendram darbui, nes tik taip bus galima užtikrinti efektyvią pagalbą šeimoms“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Patvirtinta tvarka siekiama užtikrinti koordinuotą socialinės paramos, švietimo, sveikatos priežiūros paslaugų, bendruomeninės bei teisėsaugos pagalbos teikimą šeimoms savivaldybėse, siekiant stiprinti šeimų atsakomybę, gebėjimus ir galimybes savarankiškai spręsti savo šeimos problemas bei padėti įveikti socialinę atskirtį, rašoma pranešime spaudai.

Parengtame dokumente nustatyti pagalbos socialinės – rizikos šeimoms (įskaitant ir besilaukiančias vaikų) organizavimo ir teikimo principai, bendro darbo organizavimo tvarka savivaldybėse, dalyviai bei jų funkcijos skirtingose situacijose, stebėsenos mechanizmas. Be kitų rekomendacijų, savivaldybėms taip pat rekomenduojama sudaryti mobilias tarpinstitucines specialistų komandas, teikiančias neatidėliotiną kompleksinę pagalbą vaikui ir jo šeimai, bendruomenei, išgyvenančiai krizę jų gyvenamojoje aplinkoje.

Teikiant pagalbą šeimoms dalyvaus savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyrių atstovai, socialiniai darbuotojai, dirbantys su socialinės rizikos šeimomis, socialinių paslaugų centrų, kitų socialinių paslaugų įstaigų, seniūnijų specialistai, seniūnai ir seniūnaičiai. Taip pat bendruomeninių organizacijų, pirminės sveikatos priežiūros įstaigų, psichikos sveikatos centrų, priklausomybės ligų centrų, visuomenės sveikatos biurų, mokyklų, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų, specializuotų pagalbos centrų, policijos, nevyriausybinių organizacijų ir kt. atstovai.

Bendro darbo su šeimomis tvarkos aprašas parengtas atsižvelgiant į nevyriausybinių organizacijų, savivaldybių ir seniūnijų gerąsias patirtis, taikomas kai kuriose savivaldybėse.   

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi