Lietuvoje

2016.07.15 09:35

Prezidentė suteikė generolo laipsnį V. Rupšiui

ELTA 2016.07.15 09:35

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Karo tarnybos įstatymu bei atsižvelgdama į krašto apsaugos ministro teikimą, pulkininkui Valdemarui Rupšiui suteikė brigados generolo laipsnį.

Generolas V. Rupšys nuo liepos 15-osios pradeda eiti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vado pareigas.

Ceremonijos metu šalies vadovė pabrėžė, kad generolo laipsnis yra didelės atsakomybės, įvertinimo ir pasitikėjimo simbolis, kuris įpareigoja būti pavyzdžiu tūkstančiams karių ir karininkų. Prezidentė generolui palinkėjo visados išlikti reikliam ir principingam, atsidavusiam Tėvynei ir jos žmonėms.

Pasak valstybės vadovės, Sausumos pajėgos sudaro Lietuvos gynybinės galios pagrindą, todėl viena svarbiausių generolo užduočių – užtikrinti pradėtų darbų tęstinumą jas stiprinant. Kariuomenės plėtra, pasirengimo lygio kėlimas, modernizacija, intensyvios karinės pratybos su sąjungininkais, naujų ginkluotės sistemų įdiegimas yra svarbiausi darbai, kurie turi būti nuosekliai tęsiami.

Generolas V. Rupšys tarnybą krašto apsaugos sistemoje pradėjo 1990 m. ir sėkmingai ėjo įvairias pareigas, buvo motorizuotos pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ vadas ir KAM Personalo departamento direktorius.

V. Rupšys yra baigęs Lietuvos karo akademiją, studijavo Baltijos gynybos koledže Estijoje ir JAV Sausumos pajėgų karo koledže. Yra apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medaliu ir kitais apdovanojimais.