Lietuvoje

2016.07.15 15:07

Į Lietuvą atvyko pabėgėlio Basiro šeima

Į Lietuvą penktadienį atvyko lietuvių kariams Afganistane vertėjavusio Abdulo Basiro Yousofio šeima. Afganistaniečio artimieji ketina teikti prašymą dėl prieglobsčio suteikimo ir leidimo gyventi Lietuvoje. 

Į Lietuvą balandį perkeltam lietuviams kariams Afganistane talkinusiam A. B. Yousofiui jau suteiktas pabėgėlio statusas, leidžiantis nuolat gyventi mūsų šalyje. Dabar atvyko ir jo žmona su dukra. Pasak vidaus reikalų ministro, jos atvyko pagal vadinamąjį šeimos susijungimo principą.

„Žmona ir dukra kreipėsi į Lietuvos konsulatą Delyje, Indijoje, dėl vizos gavimo, buvo atlikta konsultavimosi procedūra su valstybėmis ir vakar, mano duomenimis, Šengeno viza ribotu formatu yra išduota. Ką reiškia ribotu formatu? Kad šeima gali atvykti tik į Lietuvą“, – pasakojo vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas.

„Visa kelionė buvo labai įtempta. Laukė keturi skrydžiai, visa kelionė užtruko daugiau kaip du mėnesius, o dabar tikimės, kad viskas bus gerai“, – patvirtino Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kpt. Tomas Pakalniškis.

A. B. Yousofis dirba ir gyvena Anupriškėse, „Tony Resort“ komplekse.

Afganistaniečio žmona kitą savaitę ketina pateikti prašymą Lietuvos migracijos departamentui dėl prieglobsčio suteikimo ir leidimo gyventi Lietuvoje. Vyras nori, kad žmona ir duktė kurį laiką gyventų Ruklos pabėgėlių centre, kur galėtų mokytis lietuvių kalbos.  

Graikijoje įstrigusio afganistaniečio istorija ir noras atvykti į mūsų šalį sulaukė Lietuvos dėmesio, kai išplito jo vaizdo įrašas, kuriame jis kreipėsi lietuviškai, prašydamas prieglobsčio. Į tai sureagavo Lietuvos vyriausybės atstovai – jau po savaitės afganistanietis atskrido į Lietuvą.

Vidaus reikalų ministro teigimu, šiuo metu į Lietuvą perkelti 39 pabėgėliai.