Lietuvoje

2021.06.07 19:57

Lietuviai neabejingi įvykiams Baltarusijoje: palaikymo ženklai sunkmetį išgyvenančiai tautai – ne tik Vilniaus gatvėse

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.06.07 19:57

Pastarojo meto įvykiai Baltarusijoje ir Aliaksandro Lukašenkos režimo veiksmai nepalieka abejingų. Klaipėdoje ir aplink ją galima pastebėti Baltarusijos opozicijai palaikymą reiškiančių ženklų: vos atvykus į Gargždus pasitinka didelė iškaba su užrašu „Free Belarus“, Klaipėdoje esančiuose lauko reklamų ekranuose transliuojama plazdanti Baltarusijos vėliava.

Neramumai Baltarusijoje ir A. Luašenkos režimo veiksmai bei šios šalies žmonių pasipriešinimas tam kelia daugybę aistrų ir sulaukia palaikymo visoje Lietuvoje.

Nuo pat praėjusiais metais įvykusių Baltarusijos prezidento rinkimų bei šiomis dienomis Klaipėdoje ir aplinkiniuose miestuose galima pastebėti paramą Baltarusijos opozicijai reiškiančių ženklų.

Vienas naujausių – vos įvažiavus į Klaipėdos rajono centru laikomą Gargždų miestą atsiradusi didelė iškaba, skelbianti „Free Belarus“.

Šiomis dienomis atsiradęs tentas sulaukė gargždiškių dėmesio – diskusijos kilo ir internete. Žmonės domėjosi, kieno iniciatyva atsirado šis tentas.

Viena tokios palaikymo akcijos sumanytojų ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkė Rasa Petrauskienė teigė, kad ši akcija nėra vienkartinė, Gargždai palaikymą Baltarusijos tautai reiškia jau seniai.

„Ši idėja yra nuosekli. Mes palaikome ir Ukrainą, ir Baltarusiją, Jau ne pirmą kartą. Per pačius pirmus įvykius Baltarusijoje, kai viskas prasidėjo, mes taip pat darėme toje pačioje vietoje akciją ir visame mieste. Dabar, kai viskas atsinaujino, vėl palaikome“, – dėstė R. Petrauskienė.

Kol kas nežinoma, kaip ilgai tentas stovės Gargždų pakraštyje. Manoma, kad tol, kol problema bus aktuali. Ateityje prie iškabos ketinama surengti ir palaikymo Baltarusijai akciją.

„Žiūrime, kad jaustųsi ir Gargžduose tas palaikymas, ne tik Vilniuje prie ambasadų, bet ir visoje Lietuvoje“, – dėstė pašnekovė.

R. Petrauskienės teigimu, į neseniai atsiradusį tentą sureagavo ne tik Gargždų gyventojai, bet sulaukta užklausų ir iš pačios neramumų krečiamos šalies.

„Teko girdėti, kad kažkas iš Baltarusijos klausė kieno čia iniciatyva. Bet toks nepatikimas portalas klausė, tai mes net neatsakėme, nes nežinome, ar iš tikrųjų čia Baltarusija ir iš kokios pusės domisi“, – pastebėjo R. Petrauskienė.

Palaikymo Baltarusijai ir iš diktatoriško režimo bandantiems išsivaduoti žmonėms ženklų galima pastebėti ir Klaipėdoje.

Jau kurį laiką mieste esančiuose lauko reklamos ekranuose tarp reklamų galima išvysti transliuojamą plazdančią Baltarusijos vėliavą.

Lauko reklamos ekranus valdančios įmonės „Owexx“ vadovas Viktoras Tolvaiša teigė, kad vėliavos transliuojamos įmonės iniciatyva, jas galima išvysti kas antrą valandą tarp užsakytų reklamų.

Pašnekovo teigimu, gyvenant laisvoje Lietuvoje, tačiau nepamirštant ne itin seniai vykusių kovų už laisvę, sunku ramiai stebėti šiuo metu dėl savo likimo ir laisvės besikaunančią Baltarusijos tautą ir režimo veiksmus.

„Kaip galima būti abejingu, negalima. Tai, kas vyksta, yra neįsivaizduojamas elgesys“, – sakė V. Tolvaiša.

Pašnekovo teigimu, Baltarusijos vėliavos lauko reklamos ekranuose buvo transliuojamos ir Laisvės kelio akcijos metu. Šiuos palaikymo ženklus klaipėdiečiai ir miesto svečiai galėjo išvysti maždaug 3 mėnesius.

Tokias užsklandas atnaujinti paskatino pastarieji ne tik Lietuvą, bet ir visą Europą sukėtę režimo įvykiai.

LRT.lt primena, kad gegužės 23-ąją Baltarusijos režimas Minske nutupdė „Ryanair“ orlaivį, skridusį iš Atėnų į Vilnių. Iš lėktuvo buvo išlaipintas ir sulaikytas opozicinio „Nexta“ žiniasklaidos kanalo įkūrėjas ir vyr. redaktorius Ramanas Pratasevičius, sulaikyta ir jo draugė Sofija Sapega.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.