Lietuvoje

2016.07.14 23:33

Nacionalinis kraujo centras skatins neatlygintiną kraujo donorystę

LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.07.14 23:33

Nacionalinis kraujo centras, minėdamas 70-metį, rengia diskusiją „Kraujo donorystė: mitai ir tikrovė“. Renginyje dalyvausiantys institucijų ir įstaigų vadovai ketina pasirašyti susitarimą dėl neatlygintinos kraujo donorystės skatinimo. 

Nacionalinis kraujo centras siekia atkreipti visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį į informacijos apie kraujo donorystę viešinimo klaidas, žinių spragas, taip pat apie neatlygintiną donorystę suteikti papildomos naudingos informacijos.

Per renginį vyks ekskursijos po kraujo centro laboratorijas, norintieji bus supažindinami su „kraujo keliu nuo donoro iki ligonio“, su naujausia modernia kraujo ir jo komponentų surinkimo įranga bei technologijomis.-

Šių metų sausio–gegužės mėnesiais Lietuvoje užregistruota daugiau kaip 43 tūkstančiai kraujo davimų, iš jų neatlygintini sudarė 86 procentus – palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų padaugėjo septintadaliu.

Du trečdaliai neatlygintinai duoto kraujo šiemet buvo surinkta mobiliuosiuose punktuose.

Pasaulio sveikatos organizacija siekia, kad iki 2020 metų visose šalyse kraujo donorystė būtų savanoriška ir neatlygintina. Kol kas šis tikslas pasiektas 62 šalyse, 40 šalių kraujo atsargos papildomos taip pat ir už atlygį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.