Lietuvoje

2016.07.13 22:58

Nuo šiol apie korupciją sveikatos srityje galima pranešti telefonu

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.07.13 22:58

Šiemet Lietuva tarptautiniame Korupcijos suvokimo indekse pasirodė geriau nei pernai, tačiau korupcija sveikatos apsaugos srityje lieka neįveikiama. Siekiant spręsti šią problemą, apie korupciją sveikatos srityje galima pranešti visą parą veikiančiu telefonu.

Tyrimai rodo, kad Lietuvos gydymo įstaigose su kyšiais susiduria kas antras pacientas. Eurobarometro duomenimis, prastesnė padėtis Europos Sąjungoje yra tik Rumunijoje. Tikimasi, kad pasitikėjimo telefonas pagerins padėtį sveikatos srityje Lietuvoje.

„Tai yra pasitikėjimo telefonas, jo pagrindinė mintis yra tokia, kad visgi jis turėtų būti skirtas korupcijos apraiškoms mažinti, – sakė sveikatos apsaugos ministras Juras Požela. – Mūsų tikslas ir mano kaip ministro uždavinys yra labai aiškus – nulis tolerancijos bet kokioms korupcijos formoms. Mes turime suprasti ir tą prašome suprasti visuomenę, kad be jūsų pagalbos mes nepadarysime reikalingo proveržio.“

Visą parą veikiančio pasitikėjimo telefono numeris 8 800 66004.

Kiek padėtį pakeis visą parą veikiantis telefonas – apie tai pokalbis su sveikatos apsaugos ministru „Aktualiame interviu“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.