Lietuvoje

2016.07.13 23:54

Ieškomi pamirštų sklypų Vilniuje galimi šeimininkai

Vilniaus pakraščiuose – gausu individualių namų kvartalų. Greta ir tušti sklypai, kai kurie jų parduodami. Už arą, pavyzdžiui, Tarandėje prašoma 5 tūkst., Trakų Vokėje, Pagiriuose,  Grigaičiuose, prie Naujosios Vilnios – 3 tūkst. ar kiek mažiau eurų.

Tačiau šiuose Vilniaus rajonuose, pasirodo, yra sklypų, kurie priklauso nežinia kam. Pasak Žemės tarnybos, tai iki 1993 m. įvairiais valdžios potvarkiais skirti sklypai gyvenamiesiems namams statyti. Bet galimi savininkai jų iki šiol nėra įteisinę.

Vienoje iš gatvių, kuri išasfaltuota ir kurioje atvestos dujos bei elektra, yra 14 sklypų be šeimininkų.

Žemės tarnyba ieško 114-os Vilniuje sklypus gyvenamųjų namų statybai gavusių, bet apie juos pamiršusių asmenų.

„Tik apie 30 asmenų yra žinoma, kurie turėjo tuos sklypus, bet gali būti ir jų paveldėtojų, ir savininkų, kurie apie tai nežino. Todėl norime kreiptis į visuomenę, kad tie žmonės iki lapkričio pirmosios pateiktų nuosavybės dokumentus. Tai galėjo būti sumokėti pinigai, gauti kvietimai, pranešimai ir kiti archyviniai duomenys, kad būtų galima įrodyti, kad jiems buvo suformuoti tie sklypai“, – sako Nacionalinės žemės tarnybos direktorius Danielius Kuprys.

Pasak Nacionalinės žemės tarnybos vadovo, jeigu iki lapkričio pamirštų sklypų galimi šeimininkai su dokumentais nesikreips į tarnybą, sklypai bus rezervuoti nuosavybei atkurti arba perduoti į laisvos žemės fondą.