Lietuvoje

2016.07.13 18:14

Kembridže vyras įtariamas išpuoliu etniniu pagrindu prieš lietuvę

BNS 2016.07.13 18:14

Jungtinės Karalystės mieste Kembridže buvo sulaikytas 47-erių vyras, įtariamas išpuoliu etniniu pagrindu prieš lietuvę Laurą Gudauskienę, pranešė vietos žiniasklaida.

13 metų Britanijoje gyvenanti ir Kembridžo policijoje vertėja dirbanti moteris teigė, kad išpuolis įvyko jai stovint eilėje pašte.

L. Gudauskienė portalui „Cambridge News“ sakė, kad Anglijos marškinėlius vilkėjęs vyras jai pasakė: „Tiesiog išvažiuok namo. Mes nubalsavome, kad jūs turite išvykti. Jūs visi turėsite greitai išvykti iš šios šalies“.

Moteris pasakojo bandžiusi paskambinti policijai, tačiau ją įžeidinėjęs vyras replikavo, kad ji galinti skambinti „kam nori“.

„Gali skambinti kam nori, tai mūsų šalis, mūsų įstatymai“, – L. Gudauskienė citavo ją užpuolusį vyrą.

Anot „Cambridge News“, išpuoliu įtariamas vyras paleistas už užstatą iki rugpjūčio 15 dienos, kai bus tęsiamas tyrimas. 

L. Gudauskienė portalui sakė nesanti tikra dėl savo ateities Jungtinėje Karalystėje.

„Susikūriau čia savo gyvenimą ir susiradau daug draugų. Myliu šią šalį, tačiau dabar aš bijau“, – teigė moteris.

Ji taip pat skųs Kembridžo pašto darbuotojų veiksmus, nes šie, pasak jos, nereagavo į išpuolį. 

Taip pat Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė žino „apie dešimt“ teisėsaugos vykdomų tyrimų dėl išpuolių prieš Britanijos lietuvius etniniu pagrindu. „Yra apie dešimt tokių atvejų, kai buvo pradėti tyrimai“, - BNS telefonu iš Londono trečiadienį sakė diplomatė.

Po birželio pabaigoje vykusio referendumo, kuriame britai nusprendė pasitraukti iš Europos Sąjungos, išaugo pranešimų skaičius apie išpuolius etniniu pagrindu prieš imigrantus iš Vidurio ir Rytų Europos.

Reaguodamas į tai užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išsiuntė laišką Jungtinės Karalystės vidaus reikalų sekretorei Theresai May, reikšdamas nerimą dėl šios informacijos.

Naujienų portalas delfi.lt anksčiau pranešė, kad Britanijos mieste Mančesteryje bendramokslio brito buvo sumuštas dvylikametis lietuvis.

Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje duomenimis, šalyje gyvena apie 200 tūkst. lietuvių.