Lietuvoje

2016.07.13 15:08

Aplinkosaugininkai gelbėjo paukščių jauniklius

LRT.lt2016.07.13 15:08

Aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai nuo žūties išgelbėjo apuoko jauniklį ir du gandriukus.

Antradienį ryte ŠRAAD Kelmės rajono agentūra gavo pranešimą, kad į Birutės g. Kelmėje esančio namo kiemą atklydo apuoko jauniklis. Spėjama, kad naktį mieste atsidūręs paukštis rytą buvo užpultas strazdų, kurie gynė savo lizdus. Aplinkosaugininkai skriaudžiamą apuokiuką sugavo ir nuvežė į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą.

Kartu su apuoko jaunikliu į Šiaulius atvežti ir du gandriukai. Iš lizdo iškritusius, nepaskrendančius ir savimi pasirūpinti dar negalinčius gandriukus buvo priglaudęs Pagojo k., Kelmės r., gyvenantis ūkininkas.

ŠRAAD nuotr.

Šiaulių jaunųjų gamtininkų centre paukščiai gyvens, kol bus pakankamai stiprūs, kad grįžtų į gamtą. Tikimasi, kad apuoko jaunikliui pakaks kelių dienų atsigauti po paukščių antpuolio, mat jis jau moka skraidyti ir jį bus galima paleisti į laisvę. Gandriukams teks paviešėti kiek ilgiau – manoma, kad prireiks dar kelių savaičių, kol jie galės mokytis skraidyti.

Aplinkos ministerija primena, kad visa laukinė Lietuvos gyvūnija priklauso valstybei. Imti gyvūnus iš gamtos be leidimo galima tik radus sužeistą ar sergantį žvėrį ar paukštį. Kad jam būtina globa, konstatuoja veterinarijos gydytojai ar gyvūnų globos tarnybų specialistai. Visi neteisėtai paimti gyvūnai gali būti konfiskuoti. Už neteisėtą jų paėmimą gresia administracinė atsakomybė. Jeigu gyvūnas dėl jį paėmusio žmogaus kaltės kristų, bus skaičiuojama gamtai padaryta žala.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.