LRT ieško sprendimų
Tėvystė

Lietuvoje

2021.06.08 18:15

Paprastesnis darbo ir šeimos derinimas: prižiūrint vaikus, kviečia atnaujinti įgūdžius ar dalyvauti susitikimuose

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.08 18:15

Siekiant, kad tėvams derinti darbą ir šeimą būtų lengviau, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba siūlo remtis kitų šalių patirtimi ir įstatymuose įtvirtinti kontaktines dienas. Per jas vaiko priežiūros atostogose esantys tėvai gali laikinai grįžti į darbą, atnaujinti įgūdžius, dalyvauti mokymuose ar susitikti su kolegomis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai teigia, kad ir Lietuvoje būnant vaiko priežiūros atostogose leidžiama dirbti ir užsidirbti. Tačiau Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos darbuotojas Donatas Paulauskas sako, ar darbuotojui pavyks derinti darbą ir šeimą, dažnai lemia darbdavio sprendimai.

Mama: grįžti į darbą po vaiko priežiūros atostogų nelengva

Dukrą auginanti komunikacijos specialistė Inga Lungė į darbą grįžo po pusantrų metų vaiko priežiūros atostogų.

Augindama mažylę, ji susitikdavo su kolegomis, žinojo naujienas bendrovėje, tačiau moteris atvira – grįžti į darbą nebuvo lengva.

„Visą laiką domėjausi savo profesine veikla, kas vyksta naujo, ir taip, tas visas žinias vėl atgaminti ir grįžti į tą normalią veiklą tikrai prireikė laiko“, – sako „ACME Valda“ komunikacijos projektų vadovė I. Lungė

Panorama. Anot pasieniečių, numatyti milijonai pasienio apsaugai – pavėluoti

Ingos vadovas sako, organizacijoje pokyčiai vyksta kasdien. Su darbuotojais, esančiais vaiko priežiūros atostogose, esą bendraujama, jie kviečiami į renginius. Vadovas pritartų, jei tokios kontaktinės dienos būtų įtvirtintos įstatymu.

„Darbuotojai galėtų pamatyti, kaip organizacija pasikeitė, truputį mes įvestume juos, pokyčius pristatytume, tai būtų gana geras įėjimas iš atostogų ir nebūtų tiek streso tiems žmonėms, atėjus pirmą dieną. Mums, kaip darbdaviui, išspręstų formalius klausimus, galėtumėme sąžiningai atlyginti darbuotojams, kurie grįžtų, iš anksto pasiruoštų, būtų labai gerai“, – sako „ACME Grupė“ direktorius Sergej Artemiuk.

„Jeigu tu dvejus metus niekuo nesidomi, literatūros kažkokios neskaitai, neturi galimybės su kolegomis aptarti tų naujausių, šviežiausių tendencijų, tai viskas, man atrodo, kaip iš pradžių – tu ateini ir būni visiškai žalias, jei nieko nedarai“, – pastebi I. Lungė.

Jungtinėje Karalystėje kontaktinės dienos populiaru

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba įteisinti kontaktines dienas siūlo sekant kitų šalių pavyzdžiu – jos įstatymiškai reglamentuotos Australijoje, Naujoje Zelandijoje, Jungtinėje Karalystėje. Čia darbuotojas, būdamas vaiko priežiūros atostogose, gali laikinai grįžti į darbą ir taip išlaikyti ryšį su darboviete.

Alvija Černiauskaitė, Londone vadovaujanti lietuviškam darželiui ir mokyklai „Obelėlė“, kontaktinėmis dienomis pasinaudojo augindama visus tris vaikus. Sako, čia jos labai populiarios.

„Man labai smagu, kai žmonės pasirenka tas 10 dienų išsidėlioti kas mėnesį ir tada, kai sugrįžta į darbą po 9 ar po 12 mėnesių, kaip pasirenka, tai visiškai nebūna atitrūkę nuo darbo, žino visas naujienas, nes kas mėnesį dalyvauja, sakykime, svarbiausiame susirinkime“, – sako A. Černiauskaitė.

Visiškai nebūna atitrūkę nuo darbo, žino visas naujienas, nes kas mėnesį dalyvauja, sakykime, svarbiausiame susirinkime.

Pasak jos, „Obelėlėje“ kontaktinėmis dienomis pasinaudojo apie 90 proc. darbuotojų.

Ministerija: Lietuvoje, būnant vaiko priežiūros atostogose, leidžiama dirbti

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos patarėjas Donatas Paulauskas sako, kad tai būtų pakankamai lanksti sistema. Už tokias kontaktines dienas būtų mokama, jų per vaiko priežiūros atostogas užsienyje būna aštuonios arba dešimt. Aiškinant tokių dienų svarbą, pabrėžiama, kad vaiko priežiūros laikotarpis gali turėti neigiamos įtakos darbo užmokesčiui (ypač moterų), paaukštinimo galimybėms.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėjas Tomas Kavaliauskas teigia, kad Lietuvoje, net ir būnant vaiko priežiūros atostogose, leidžiama dirbti ir užsidirbti. D. Paulauskas pastebi, kad nuo darbdavio priklauso, ar tokia galimybė bus.

„Mes turime pakankamai lankstų darbo kodeksą, kuriame yra numatyta tiek lankstus darbo grafikas, tiek nuotolinio darbo galimybė, tiek įvairios kitos formos, kurias darbuotojas gali panaudoti tam, kad suderintų šituos du dalykus, bet mes pastebime, kad tai daugiausiai priklauso nuo darbdavio sprendimo, kaip jis pasiryžęs padėti tam darbuotojui“, – sako D. Paulauskas.

Pasak ministerijos atstovo T. Kavaliausko, ateityje planuojama sistemą sutvarkyti taip, kad vaiko priežiūros išmoka nebūtų mažinama tol, kol asmens gaunamas darbo užmokestis kartu su vaiko priežiūros išmoka nepradeda viršyti darbo užmokesčio, iš kurio paskaičiuota vaiko priežiūros išmoka.

Žinote pavyzdžių, kaip kiti sprendžia tam tikras problemas ir kokius sprendimus jie taiko? Parašykite mums sprendimuzurnalistika@lrt.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.