Lietuvoje

2021.06.03 19:17

Po Seimo langais – dar vienas mitingas: „valstybė važiuoja visiškai ne tais bėgiais“

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.06.03 19:17

Ketvirtadienio pavakarę prie Seimo surengtas dar vienas mitingas, kurio organizatoriai sakė kovojantys už prigimtinę šeimą, tradicines tautines vertybes, prieš Konstitucijos niekinimą.

Kaip skelbė mitingo organizatoriai – buvusio parlamentaro Naglio Puteikio vadovauja Centro partija-Tautininkai – leidimas gautas 500 mitingo dalyvių. Dalis jų prie Seimo esančioje Nepriklausomybės aikštėje rinkosi dar gerokai prieš 18 val., kuomet ir buvo numatyta mitingo pradžia. Dalyviai, kaip ir kituose panašiuose mitinguose, atėjo nešini Lietuvos vėliavomis. Tiesa, jų buvo mažiau nei numatyta išduodame leidime – iki 100 žmonių.

Tiesa, organizatoriai rengti mitingą birželio 3 dieną pasirinko neatsitiktinai – tądien minimos 33-osios Sąjūdžio metines. Vienas iš renginio organizatorių, Centro partijos-Tautininkų pirmininko pavaduotojas Kristupas Krivickas sakė, kad ketvirtadienį į Nepriklausomybės aikštę dalyviai susirinko ne tik kaip į mitingą, bet ir kaip į Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio minėjimą.

„Mes vadiname tai minėjimu-mitingu. Todėl, kad šiandien čia minime Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės susikūrimą, kas ir yra laikoma Sąjūdžio gimtadieniu. Čia mes susirinkome paminėti Sąjūdžio gimtadienį, tačiau tuo pačiu priminti ir prisiminti Sąjūdžio idealus, vertybes, principus ir pakviesti valdžią, valdančiuosius, politikus, politines partijas vėl atsigręžti į tuos Sąjūdžio idealus.

Tai yra tautinės tradicinės, istorinė atmintis, kalba, prigimtinė šeima, Konstitucijoje įtvirtintos vertybės. Tai renginys su dvigubu statusu“, – kalbėjo K. Krivickas.

Mitinge perskaitytas Sąjūdžio iniciatyvinės grupės atstovų pasirašytą kreipimąsi į Seimo narius atsigręžti į Sąjūdžio idealaus, nuo kurių, kaip anot K. Krivicko, ketvirtadienio mitingo dalyvių manymu, yra nusigręžta ir nutolta.

„Čia susirinko žmonės, kurie rinkosi 1988 metais į Sąjūdžio mitingus. Mes matome, kad valstybė važiuoja visiškai ne tais bėgiais, kuriais tikėjosi žmonės, tada susirinkę Vingio parke. Pirmas požymis to yra tai, kad atsisakoma savo istorijos, savo kultūros, savo kalbos, savo tradicijų, paveldo.

Valdančios partijos, nepriklausomai nuo savo pavadinimo, atsisako ratifikuoti Faro konvenciją, kurią ratifikuoja visos civilizuotos ir demokratinės Europos valstybės, mes atsisakome savo kalbos, savo žmonių, mes neratifikuojame Socialinės chartijos. Tai skandalingai atrodo „Eurostat“ dokumentuose, o šitas žmonių skurdinimas veja daugybę žmonių į užsienį“, – aiškino Centro partijos-Tautininkų pirmininkas Naglis Puteikis.

Mitingo metu į susirinkusiuosius kreipėsi iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro pareigų atleistas Adas Jakubauskas, parodytas vaizdo įrašas su Nepriklausomybės atkūrimo akto signataro Bronislavo Genzelio kreipimusi, kalbėjo signataras Audrius Butkevičius, Seimo narys Petras Gražulis ir kt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt