captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dauguma gyventojų nenorėtų, kad šalia jų veiktų vaikų globos ar kūdikių namai

Tyrimas rodo, kad tik kas trečias Lietuvos gyventojas sutiktų, jog šalia jo namų įsikurtų nedideli vaikų globos ar kūdikių namai. Specialistai teigia, kad įvaikinimas ir globa – viena labiausiai stereotipais ir mitais apipintų sričių.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Specialistai pastebi, kad visuomenėje trūksta tolerancijos, supratimo ir teigiamo požiūrio į globojamus vaikus. Tyrimas rodo, kad tik mažiau nei dešimtadalis gyventojų pritaria, jog kaimynystėje įsikurtų proto ar psichikos negalią turinčių asmenų globos namai. 

Ekspertai teigia, kad didelė dalis žmonių vis dar mano, jog globoti vaiką gali tik jauni, dideles pajamas turintys žmonės, o norint įsivaikinti reikia pateikti ir užpildyti daug dokumentų.

Šiuo metu Lietuvoje vykdoma institucinės globos pertvarka. Ja siekiama sudaryti sąlygas vaikams gyventi ne didelėse įstaigose, o šeimose ar namus primenančioje aplinkoje.

Specialistų teigimu, taip vaikus lengviau integruoti į visuomenę ir paruošti savarankiškam gyvenimui. Nevyriausybininkai pastebi, kad sėkmingai pertvarkai svarbi nemokama specialistų pagalba globojamiems ar įvaikintiems vaikams bei jų šeimoms.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...