Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.12 21:58

Apklausa: socialdemokratai išlieka populiariausia partija

DELFI.lt užsakymu atlikta „Spinter“ apklausa rodo, kad šiuo metu Lietuvoje populiariausia partija ir toliau išlieka Lietuvos socialdemokratų partija – už juos balsuotų beveik 17 procentų apklaustųjų. Socialdemokratus vejasi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga – už juos balsuotų daugiau nei 12 procentų rinkėjų. Treti – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Po korupcijos skandalo kritęs Liberalų sąjūdžio populiarumas ir toliau sunkiai renka rėmėjus. 

Politologas Vladimiras Laučius teigia, kad tokie reitingai, jei nebus jokio rimto skandalo, gali išlikti iki pat rinkimų spalį. Neatmetama, kad „valstiečiai“ socialdemokratus gali ir pralenkti, nors politologas mano, kad jie populiarumo piką jau yra pasiekę.

„Pagrindinis klausimas yra tas, ar liks ta pati valdančioji koalicija. Žiūrint į šią apklausą, kol kas yra sunku atsakyti, kuo baigsis rinkimai. Tai labai priklausys, ar su socialdemokratais norės eiti kuri nors iš tų partijų, kurių dabar nėra valdančioje koalicijoje.

Su dabartiniais darbiečiais ir tvarkiečiais socialdemokratams paprasčiausiai pritrūks balsų formuoti tokią pačią koaliciją, kokia yra dabar. Vadinasi, jiems reikės dairytis naujų sąjungininkų –potencialiai yra arba konservatoriai, su kuriais kartu eiti yra labai maža tikimybė, arba liberalai, kurių taip mažai, kad jie nenulemtų kažin ko.

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pati gali rinktis, ar jiems eiti kartu su socialdemokratais, ar su konservatoriais, o kai kurie požymiai rodo, kad jie gali rinktis konservatorius“, – mano LRT.lt vyriausiasis redaktorius Vladimiras Laučius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi