Lietuvoje

2016.07.12 14:35

Iš Darbo partijos šalinamas V. Pocius, įžeidęs D. Grybauskaitę ir N. Savčenko

15min.lt2016.07.12 14:35

Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis kreipėsi į partijos prezidiumą prašydamas šalinti Vidą Pocių iš Darbo partijos. Pirmadienį šis politikas viešai įžeidė prezidentę Dalią Grybauskaitę ir Ukrainos nacionalinę didvyrę Nadiją Savčenko.

„Kreipiausi į Darbo partijos prezidiumą prašydamas išbraukti V.Pocių iš partijos narių, nes esu tikras, kad mūsų partijoje ne vieta žmogui, kuris viešoje erdvėje dalijasi įžeidžiančiomis įžvalgomis ir neapgalvotais pareiškimais“, – pranešime spaudai rašė V. Mazuronis.

Pirmadienį, po prezidentės D. Grybauskaitės susitikimo su Ukrainos nacionaline didvyre N. Savčenko, socialiniame tinkle „Facebook“ politikas V. Pocius parašė: „Kur čia Ukrainos žmonės? Labiau panašu į seksualines mažumas.“

„Politikams, ypač kandidatuojantiems į Seimą, yra taikomi aukštesni elgesio ir etikos standartai, todėl tokio elgesio toleruoti negaliu. Taip pat artimiausiame partijos tarybos posėdyje siūlysiu išbraukti V. Pocių iš kandidatų į Seimo rinkimų sąrašų“, – teigė V. Mazuronis.

V. Pociaus „Facebooko“ nuotr.

Šiuo metu V. Pocius kandidatuoja vienmandatėje Petrašiūnų apygardoje Kaune.

Savo biografijoje jis skelbia dalyvavęs Sąjūdžio veikloje, vienas pirmųjų įkūręs kooperatyvą, o dabar esąs aktyvus visuomenininkas. V. Pocius skelbia

2008 metais įsteigęs nacionalinę atliekų konfederaciją, buvęs jos prezidentu, yra Demontuotojų asociacijos vadovas.

V. Pocius 2003 metais dalyvavo kuriant Darbo partiją, nuo 2014 metų yra Aleksandro Stulginskio universiteto Patariamosios kolegijos narys.

V. Pocius Europos Žmogaus teisių teisme 2010 m. yra laimėjęs bylą prieš Lietuvą dėl to, kad jam neteisėtai buvo panaikintas leidimas turėti šaunamąjį ginklą. V. Pocius iš Lietuvos prisiteisė 3500 eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.