Lietuvoje

2016.07.12 12:22

R. Karbauskis kandidatuos Kauno Šilainių apygardoje

Karolina Stažytė, 15min.lt2016.07.12 12:22

Drąsų žingsnį priėmęs ir nutaręs atsiduoti į mažai jį pažįstančių kauniečių rinkėjų rankas, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis antradienį surengtoje spaudos konferencijoje atskleidė, jog savo kandidatūrą į rudenį vyksiančius Seimo rinkimus kels Kauno Šilainių apygardoje.

Siekti Seimo mandato Kaune R. Karbauskis nusprendė vedinas LVŽS sąrašo lyderio Sauliaus Skvernelio sprendimo kandidatuoti Vilniuje. Be to, jam patinka sunkesnis kovos kelias. O ir jam palankioje Aukštaitijos apygardoje Panevėžio rajone buvo numatyta kita – Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkės Guodos Burokienės – kandidatūrą.

„Kandidatuosiu Šilainių apygardoje. Mano numeris bus antras. Vakar pradėjom kelionę po Lietuvą. Šiandien laikas prisistatyti Kaunui“, – kurį laiką slėptą paslaptį atskleidė R. Karbauskis.

Pasak jo, pagal šiandieninius reitingus LVŽS kandidatai rinkimus Kaune laimėtų.

Rinkdamasis apygardą jis tikino atsižvelgęs į kitų kandidatų – „Vieningo Kauno“ atstovų ir profesoriaus Aurelijaus Verygos – pasirinkimą. Jam, neva tai, teko ta apygarda, kuri liko.

Dar prieš paskelbiant šią žinią, 15min pakalbintas politologas Mažvydas Jastramskis spėjo, kad R. Karbauskis greičiausiai rinksis tą apygardą, kurioje susipykę konservatoriai, tačiau ir tai jam gali nepadėti laimėti miestiečių balsų. Pasak politologo, LVŽS pirmininkas kandidatuoti laikinojoje sostinėje greičiausiai nutarė siekdamas patraukti miestiečių dėmesį ir pelnyti daugiau taškų partijai Kaune.

Pastaruoju metu reitingų viršūnėse atsidūrusios LVŽS pirmininkas neabejotinai bus stiprus konkurentas bet kuriam vienmandatininkui. Tačiau Kaune kandidatūras keliantys politikai dar prieš sužinodami, kurioje konkrečiai apygardoje R.Karbauskis kausis, tikino, jokios konkurencijos nebijantys.

Tiesa, juos nustebino konkurento pasirinkimas kandidatuoti ne jam labiau pažįstamuose Šiauliuose ar kaimiškojoje apygardoje. Juk R. Karbauskis – stambus verslininkas, susijęs su žemės ūkiu, o jo partija labiau orientuota į provinciją, kaimo rinkėjus.

Spaudos konferencijos metu Ramūnas Karbauskis pristatė ir kitus šešis Kauno vienmandačių kandidatus. Penki jų – nepartiniai. Kaune numatytos septynios rinkiminės apygardos.

Kaunietė žurnalistė, redaktorė Audronė Jankuvienė kandidatuos Centro-Žaliakalnio apygardoje. Jos numeris sąraše – 46-tas.

„Valstiečiai yra atvira partija, kuri renkasi žmonės pagal profesines žinias, pilietiškumą, o ne užtarnautą statusą partijoje“, – kodėl pasirinko žengti į rinkimus kartu su LVŽS, patikino A. Jankuvienė.

Mokytoja Aušra Papirtienė („Vieningas Kaunas“, Kauno miesto tarybos narė) kausis Kalniečių apygardoje. Jos numeris – 38-tas.

„Man svarbiausia – švietimas, mokytojo autoriteto ir profesijos prestižo sugrąžinimas. Valstiečiai bendradarbiauja su profesinėmis sąjungomis. O tai svarbu. Jie nori sugrąžinti vertybes į visas gyvenimo sritis“, – savo pasirinkimą paaiškino A. Papirtienė.

Prof. dr. Aurelijus Veryga kandidatuos Panemunės apygardoje. Jo numeris sąraše – penktas. Tai – LVŽS kandidatas į Sveikatos apsaugos ministrus.

Mindaugas Puidokas kausis Vilijampolės-Aleksoto apygardoje. Jo numeris – 22-asis.

Gediminas Vasiliausks („Vieningas Kaunas“, Kauno miesto tarybos narys) kandidatuos Petrašiūnų apygardoje.

Lauras Stacevičius kausis Dainavos apygardoje. Jo numeris – 61-asis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.