Lietuvoje

2016.07.12 10:09

Orai: lietinga ir gaivu

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.07.12 10:09

Sinoptikai visą savaitę prognozuoja lietingą. Antradienio, trečiadienio ir ketvirtadienio lietūs nebus tokie gausūs kaip pirmadienio, bet pastarajam gali prilygti penktadienio krituliai. Taip LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Edita Gečaitė.

Antradienį orai bus palyginti ramūs. Trumpalaikiai lietūs praslinks pietiniuose rajonuose, mažiausia jo tikimybė – šiauriniuose, vakariniuose rajonuose. Pietvakarių vėjas bus stiprokas, vietomis gūsiai sieks 11–17 m/s. greitį. Temperatūra kils iki 20–25 laipsnių. 

Trečiadienį ir ketvirtadienį naktimis bus mažiau lietaus, dienomis – daugiau. Antradienio naktį palynos tik vietomis, vės iki 12–17 laipsnių. Paryčiais pietvakarinius rajonus pasieks nauja lietaus zona, kuri dieną išplis į didžiąją šalies dalį. Kai kur (didesnė tikimybė – centiniuose ir rytiniuose rajonuose) trečiadienį lis gausiai, vietomis griaudės perkūnija, vyraus 18–22 laipsnių šiluma. 

Ketvirtadienio naktį lietus trauksis, o dieną trumpai palis daugelyje rajonų. Kai kur griaudės perkūnija, temperatūra naktį bus apie 12–17 laipsnių, o dieną apie 21–26 laipsnius.

Penktadienis bus lietingas, vietomis lis gausiai, griaudės perkūnija. „Dieną šiaurės vakarų vėjas pūs 6–11 m/s. greičiu. Naktį temperatūra bus apie 13–18 laipsnių, dieną – 17–22 laipsniai“, – prognozavo sinoptikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.