Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.12 09:40

Vicemeras: sutarčių dėl darželių pasirašyti neatvyko beveik tūkstantis vilniečių

BNS 2016.07.12 09:40

Pasibaigus terminui, sutarčių dėl vaikų priėmimo į darželius nepasirašė daugiau nei 900 tėvų, į laisvas vietas bus priimami darželio negavusieji, sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

„Yra daugiau nei 900 nepasirašytų sutarčių iš daugiau nei 7 tūkst., kurie buvo pakviesti pasirašyti. Jie neatvyko, jie yra išbraukiami iš eilės, į jų vietas bus šaukiami kiti“, – BNS sakė V. Benkunskas.

Anot jo, šiuo metu siunčiami pranešimai tėvams, kurių vaikai pirmuoju etapu negavo vietos darželyje. Sutartis naujai pakviesti tėvai turės pasirašyti iki liepos 15-osios.

Pasak V. Benkunsko, po liepos 15-osios vyks dar vienas priėmimo etapas į dalį darželių, kuriuose buvo suplanuota per daug priešmokyklinių grupių.

„Tėvai, matyt, pasirinko ar privačias įstaigas, ar patys namuose pasirinko ugdyti ir tų vietų neužėmė. Performuosime grupes, iš 6-7 metų į „mažiukų“ grupes, kur yra poreikis“, – planus pristatė vicemeras.

Anot jo, galutiniai duomenys, kiek šiemet vaikų nepatenka į darželius, paaiškės rugpjūčio pabaigoje.

Prašymus priimti vaikus į darželius šiemet vilniečiai turėjo pateikti iki gegužės 1-osios, iš viso tuo metu sulaukta per 7,2 tūkst. paraiškų -–būtent tiek vaikų savivaldybė skelbė galinti priimti nuo rugsėjo 1-osios. Tačiau nuo ankstesnių metų eilėje laukė dar beveik 5 tūkst. darželinukų.

Be kitų prioritetų, pirmenybė priimant į darželius sostinėje teikiama vyresniems vaikams.

Prognozuojama, kad savivaldybės darželius Vilniuje 2016–2017 metais iš viso lankys 30,2 tūkst. vaikų. Šiuo metu Vilniuje savivaldybės įstaigas lanko 28,7 tūkst. darželinukų, pernai jų buvo 28,3 tūkst., užpernai – beveik 28 tūkstančiai.

Savivaldybė šiemet numato darželiuose papildomų 890 naujų vietų – jos bus sukurtos atlaisvinus savivaldybės patalpas. Taip pat ketinama už 13,6 mln. eurų skolintų lėšų atnaujinti 9 darželius. Spręsdama darželių trūkumo problemą, savivaldybė skiria 100 eurų mėnesinio mokesčio kompensacijas visiems privačius darželius lankantiems vaikams. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba šią tvarką yra pripažinusi diskriminacine.

Vilniaus valdantieji yra sutarę, kad 100 eurų kompensacijos būtų skirtos ne tik lankantiems privačius darželius, bet ir visiems nepatekusiems į darželius, kurie samdo aukles ar ugdo vaikus namuose. Dėl šių siūlymų dar turės apsispręsti visa savivaldybės taryba.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi