Lietuvoje

2021.06.02 23:00

Merai skundžiasi, kad sunku testuoti dėl galimybių paso, Armonaitė siūlo mažiau burbuliuoti ir kalba apie alternatyvas

Aistė Valiauskaitė, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.02 23:00

Galimybių pasą atsisiuntė 400 tūkstančių žmonių, tačiau mažesnių savivaldybių merai sako, kad jiems trūksta darbuotojų, kurie atliktų testus, būtinus pasui gauti nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems COVID-19.

Plungėje spiginant saulei žmonės ant suoliukų skaito laikraščius, kavą geria lauke. Į kavinės vidų eiti ar naudotis galimybių pasu poreikio, anot gyventojų, nėra. Tačiau ir gauti galimybių pasą dar nepasiskiepijus ar nepersirgus Plungėje sudėtinga – užsiregistruoti tyrimui galima tik kitam ketvirtadieniui. Panaši situacija ir Neringoje – atšilus orams vietų tikrintis liko tik kitą savaitę.

Žinios. Nausėda kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl neblaivaus prie vairo įkliuvusio teisėjo Daugėlos atleidimo

Merai sako, kad pačių testų turi, bet žmonių, kurie juos atliktų trūksta.

„Pagrindinis prioritetas mobiliam punkte – profilaktiniai patikrinimai tiems, kurie turi simptomų“, – tikina Plungės rajono meras Audrius Klišonis.

„Tai žmogiškieji ištekliai, matome, kas darosi su medikais, su tais, kurie gali imti PGR ir kitus testus. Tai yra fizinių darbuotojų trūkumas“, – LRT TELEVIZIJAI sako Neringos meras Darius Jasaitis.

Tuo metu ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigia, kad yra ir mažesnių savivaldybių, kurios susitvarko.

„Yra mažesnių savivaldybių, kurios puikiai susitvarko, tai mažiau burbuliuokim“, – tikina ministrė.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė džiaugiasi, kad galimybių pasą atsisiuntė beveik 400 tūkst. žmonių. Pasak A. Armonaitės, daugiau žmonių gali sugrįžti į darbą, dalyvauti renginiuose, eiti į kavines.

Vis dėlto kyla diskusijų, kad technologijomis nesinaudojantiems senjorams gauti galimybių pasą sudėtinga: jie turi kreiptis į Registrų centrą, kur pasas atspausdinamas. Seimo narys Justas Džiugelis siūlo, kad senjorų galimybių pasus, prisijungę per Elektroninius valdžios vartus, galėtų gauti artimieji taip, kaip jie galėjo registruoti juos skiepui.

„Tikrai ne visuose miestuose yra Registrų centrai, turėtų būti geresnės sąlygos išsiimti galimybių pasą ir išgerti kavos viduje, ne lauke, su artimais žmonėmis“, – pastebi parlamentaras.

Tačiau ministrė sako, kad yra ir kitų alternatyvų.

„Jei skaitytume ir Sveikatos apsaugos ministerijos dokumentus, tai pažyma apie vakciną, kurią gauna žmogus pasiskiepijęs, taip pat galioja. Kitaip tariant, yra daugybė opcijų, galima ne tik į telefoną atsisiųsti, ne tik į Registrų centrą nueiti, bet medicinos įstaigos pažyma apie tai, kad jūs vakcinuotas ar turit neigiamą testą, taip pat yra bilietas patekti. Man sunku įsivaizduoti, kaip dar galima palengvinti“, – tikina A. Armonaitė.

Registrų centras skaičiuoja, kad nuo galimybių paso įsigaliojimo gyventojams jų atspausdino apie tūkstantį. Sveikatos apsaugos ministerija sako, kad nuo rugpjūčio į galimybių pasą galėtų būti įtraukiami ir antikūnų testų rezultatai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.