Lietuvoje

2016.07.11 12:56

Mirė ilgametė T. Ivanausko zoologijos muziejaus direktorė N. P. Gulbinienė

ELTA2016.07.11 12:56

Šeštadienį, liepos 9-ąją, nustojo plakusi ilgametės Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus direktorės dr. Nijolės Petronėlės Gulbinienės širdis.

Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejus per trisdešimt penkerius N. Gulbinienės vadovavimo metus iš kuklios įstaigos tapo įspūdingu gamtos pažinimo centru, renginių vieta, vienu įdomiausių Kauno lankytinų objektų. Jis praktiškai buvo perstatytas iš pagrindų. Ekspozicijų plotas padidėjo daugiau negu penkis kartus, jau nekalbant apie eksponatų skaičių, gyvūnams eksponuoti sukurtas dioramas ir biogrupes, modernias saugyklas ir laboratorijas. N. Gulbinienės pavardė gamtininkų bendruomenei tapo talentingos ir atsidavusios savo profesijai vadovės sinonimu.

N. P. Gulbinienė gimė 1943 m. rugsėjo 25 d. Vadžgiryje, Jurbarko rajone. Po studijų Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete, kur įgijo biologo specialybę, dirbo Kauno politechnikos institute. Nuo 1977-ųjų savo gyvenimą susiejo su T. Ivanausko zoologijos muziejumi.

Gabi ir energinga darbuotoja greitai buvo įvertinta. Vos metus pabuvusi Žinduolių sektoriaus vadove, ji paskiriama muziejaus direktoriaus pavaduotoja, o 1981 m. – direktore. Be didžiulės paties muziejaus pertvarkos, N. Gulbinienei vadovaujant, buvo įrengti muziejai Žuvinto ir Čepkelių rezervatuose, Aukštaitijos nacionaliniame parke, Kamanų rezervate.

1983-aisiais už disertaciją apie ultragarso ir augimo stimuliatorių įtaką paprastosios eglės sėklų dygimui ir sėjinukų bei sodinukų augimui jai suteiktas agrarinių mokslų daktarės laipsnis.

N. Gulbinienė ir jos vadovaujamas kolektyvas daug prisidėjo, kad, atkūrus Nepriklausomybę, būtų įsteigtos pirmosios gamtosauginės visuomeninės organizacijos. Jos nuopelnus gamtosaugai pernai aplinkosaugininkų bendruomenė įvertino svarbiausiu savo apdovanojimu – Viktoro Bergo premija.

Atsisveikinti su velione galima liepos 12 d. nuo 15.00 val. Gerojo Ganytojo parapijos šarvojimo salėje (V. Krėvės pr. 95A, Kaunas). Urna į Kauno Karmėlavos kapines išvežama liepos 13 d. 13.00 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.