Lietuvoje

2021.06.01 14:15

Džiugelis siūlo būdą, kaip galimybių pasas taptų labiau prieinamas senjorams – padėtų artimieji

ELTA2021.06.01 14:15

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime narys Justas Džiugelis kreipėsi į ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę, siūlydamas galimybių paso patobulinimo būdą, kuris suteiktų daugiau galimybių šia paslauga pasinaudoti ir vyresnio amžiaus žmonėms.

2021 m. gegužės 24 d. įsigaliojus galimybių pasui, sąlygas atitinkantys piliečiai jį gauti gali jungdamiesi per gpasas.lt sistemą. Tačiau J. Džiugelis atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje gyvena nemažai garbaus amžiaus žmonių, kurie nesinaudoja informacinėmis technologijomis ir dėl galimybių paso turi kreiptis į Registrų centrą. Vis tik, pasak jo, ne visiems senjorams ši galimybė prieinama.

„Jeigu yra paslauga, ji turi būti prieinama kiekvienam sąlygas atitinkančiam piliečiui. Juo labiau gana vangiai vakcinacijoje dalyvaujantiems garbaus amžiaus žmonėms, kuriems galimybių pasas turėtų tapti paskata ryžtis COVID-19 skiepui. Deja, šiuo metu regionuose gyvenantiems senjorams, kurie nesinaudoja informacinėmis technologijomis, galimybių paso gauti beveik neįmanoma, juk nevažiuosi į rajono Registrų centrą dėl puodelio kavos vietos kavinukėje“, – pranešime spaudai teigia J. Džiugelis.

Todėl parlamentaras kreipėsi į ekonomikos ir inovacijų ministrę, siūlydamas leisti artimiesiems ar pažįstamiems, per elektroninius valdžios vartus patvirtinus savo tapatybę, gauti senjorų galimybių pasus taip, kaip jie galėjo registruoti juos vakcinavimui.

„Labai tikiuosi, kad plačiai nuskambėjusi Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovės frazė „Kam tam senukui nuolat reikia galimybių paso?“ tebuvo tik akibrokštas ir ministrė rimtai susirūpins vyresnio amžiaus piliečių galimybe lygiomis teisėmis su kitais naudotis visomis galimybių paso teikiamomis privilegijomis“, – sako J. Džiugelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.