Lietuvoje

2016.07.09 14:18

Lietingi orai – visą savaitgalį

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.07.09 14:18

Šį savaitgalį nepamirškite skėčių – lis ir šeštadienį, ir sekmadienį. Kai kur lietų lydės ir perkūnija.

Kaip LRT RADIJUI sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė, šeštadienį per Lietuvą keliaus atmosferos frontas, todėl pirmoje dienos pusėje lietus lynos ramiai, įkyriai – daugiausia vakariniuose ir pietiniuose rajonuose.

„Popietę debesų juosta turėtų susiskaidyti į atskirus didesnius ir mažesnius debesų masyvus, tad besilankantys lietūs taps trumpalaikio pobūdžio. Pasiekę šiaurės rytinę šalies pusę – ten jau bus įšilę iki 21–23 laipsnių – šie lietaus debesys taps akyvesni, vietomis trumpą lietų lydės ir perkūnijos griausmai“, – sakė sinoptikė.

Šalies pietvakariuose, kur saulės bus mažai, temperatūra tepakils iki 17–20 laipsnių. Vėjas pamažu suksis iš vakarų ir bus gana nestiprus.

Sekmadienį lietaus taip pat neišvengsime. Ateinančios nakties pirmoje pusėje negausiai palynos rytiniuose rajonuose. O nuo vidurnakčio trumpo lietaus jau galima tikėtis ir Vakarų Lietuvoje, nes Lietuvą pasieks nauja debesų juosta, kuri dienos metu keliaus per šalį.

Pasak M. Kirkliauskaitės, didesnėje Lietuvos dalyje numatomi silpni, trumpi palynojimai, o šiaurės vakariniuose rajonuose ir Žemaitijoje sekmadienio dieną trumpi lietūs bus intensyvesni. Tikėtina, kad dieną griaudės ir perkūnija.

„Vėjas nakties metu išliks nestiprus, o dieną jau pasisuks iš vakarų ir įdienojus stiprės iki 7–12 m/s. Taigi – bus apysmarkis. Temperatūra nakties metu svyruos tarp 11 ir 16 laipsnių šilumos, prie jūros bus 17–18 laipsnių. Dieną kils iki 18–23 laipsnių šilumos. Žemaitijoje ir prie jūros bus kiek vėsiau – 18–19 laipsnių, o šalies rytuose ir pietuose, kur truputį bus daugiau saulės, temperatūra kils iki 21 –23 laipsnių“, – prognozavo M. Kirkliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.