Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.09 11:32

Šakiečiai gimstamumą skatins pašalpomis

BNS 2016.07.09 11:32

Šakių rajono taryba nusprendė, jog vienkartinė 200 eurų pašalpa iš savivaldybės biudžeto nuo kitų metų gali būti skiriama kiekvienam gimusiam vaikui, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

„Materialinių šeimų problemų 200 eurų neišspręsime. Tai tik simbolinė parama, o gal net ir padėka, išreiškianti pagarbą vaikus gimdančioms moterims, nes joms garbės raštų nereikia, o reikia tiesioginės paramos. Kiek galėsime, tiek ir padėsime, nors ne savivaldybių jėgoms išspręsti demografines problemas“, – sakė Šakių rajono meras Juozas Bertašius.

Jis prisipažino neturintis didelių vilčių, kad dėl tokio savivaldybės tarybos sprendimo rajone šeimos pradės susilaukti daugiau vaikų.

Skaičiuojama, kad per metus vienkartinėms kūdikio gimimo pašalpoms prireiks iki 60 tūkst. eurų, nes naujagimių skaičius per metus Šakių rajone neviršija trijų šimtų. Lėšų vienkartinėms išmokoms už vaikus tikimasi rasti taupant socialinei paramai skirtus pinigus.

Į kūdikio gimimo pašalpas negalės pretenduoti emigrantai ir kitose šalies savivaldybėse gyvenančios, bet iki šiol vis dar Šakių rajone registruotos šeimos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi