Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.09 10:48

Planai įvesti įvažiavimo mokestį į Palangą atidėti iki kitų metų

BNS 2016.07.09 10:48

Palanga atidėjo planus įvesti 5 eurų įvažiavimo į kurortą mokestį, nes savivaldybė nespėjo pasiruošti jo įvedimui nuo šių metų birželio.

2015 metų liepą Palangos miesto taryba nusprendė, kad vykstantieji automobiliais į Palangą nuo šių metų birželio mokės vienkartinę vietinę rinkliavą už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra vasaros sezono metu, tačiau įgyvendinti idėją iki šių metų vasaros nepavyko.

Pasak Palangos savivaldybės rinkliavos skyriaus vedėjos Žaneta Žulkuvienės, nebuvo spėta įgyvendinti viešųjų pirkimų.

„Sprendimas įsigalios nuo ateinančių metų sausio 1 dienos. (...) Dabar vyksta parengiamieji darbai“, – BNS sakė Ž. Žulkuvienė.

Palangos tarybos narys konservatorius Dainius Želvys patvirtino, kad įvažiavimo į Palangą mokestis nėra panaikinamas, o tik atidedamas.

„Nebuvo pasiruošta (įvedimui – red.), dirbo komisija kokį gerą pusmetį ir susidūrėme su daug techninių dalykų, kurių dar šiuo metu nesame išsprendę. (...) Vienas iš tokių momentų – dėl automobilių fiksavimo, pavyzdžiui, tokių šalių, kaip Rusija, Baltarusija, kurios yra ne Europos Sąjungos šalys – nėra teisinių sutarčių dėl išieškojimo“, – BNS kalbėjo D. Želvys.

„Lėšos yra reikalingos miesto infrastruktūrai. Jeigu norime vystytis, priimti tam tikrus didesnius srautus ir duoti kokybę, būtinai reikia kažką daryti“, – teigė D. Želvys.

Anot jo, pasiruošimo procesui reiktų ne mažiau nei pusės metų prieš sezoną.

Kitokią nuomonę išsakė Palangos Tarybos savivaldybės narys Eimutis Židanavičius.

„Atsakymas yra labai paprastas – politinis. [...] Kadangi konservatoriai šiuo atveju prarastų bet kokius šansus išrinkti savo atstovą į Seimą, (...) tai po rinkimų, natūraliai, kitai vasarai mėgins prastumti (sprendimą dėl rinkliavos)“, – BNS sakė E. Židanavičius.

Pasak jo, net įvedus įvažiavimo į kurortą mokestį, tuo pačiu liktų galioti ir automobilių stovėjimo mokestis miesto teritorijoje. Nors, politiko nuomone, atvykstantiems kurorto lankytojams derėtų sudaryti galimybę rinktis, t.y. pastatyti ir nemokamų aikštelių.

„Jei prie įvažiavimo į miestą būtų didžiulė stovėjimo aikštelė, ten būtų nemokami elektromobiliai, traukinukai ir kas 15, 20, 30 minučių žmones vežtų iki jūros ir atgal, tai galima dar diskutuoti. Būtų tas dalykas, kad ekologija laimi ir panašiai. Dabar absoliučiai nieko nėra – infrastruktūros nėra, bet koks nurodytos teritorijos kirtimas iš karto apmokestinamas“, – kalbėjo E. Židanavičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi