Lietuvoje

2021.05.31 22:27

Paskutinis skambutis Jonavos gimnazijoje – su puokšte pažeidimų ir COVID-19 atveju: be kaukių ne tik moksleiviai, bet ir meras

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.05.31 22:27

Po paskutinio skambučio šventės izoliacijoje atsidūrė beveik 70 Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos abiturientų. Jie izoliuoti vienam šventės dalyviui nustačius COVID-19. Paskutinio skambučio šventėje iš viso dalyvavo apie 100-tą abiturientų. Didžioji dalis aktų salėje apsauginių kaukių nedėvėjo. Be kaukės abiturientus sveikino ir Jonavos meras. Pagal nustatytą tvarką, izoliacijoje esantiems abiturientams egzaminą laikyti leidžiama tik atlikus COVID-19 testą.

Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos „Facebook“ paskyroje įrašas iš praėjusią savaitę surengtos paskutinio skambučio šventės. Savo mokytojų lydimi abiturientai žengia į mokyklą. Nors buvo planuota švęsti lauke, dėl oro sąlygų šventė surengta aktų salėje. Į ją susirinko apie 100 abiturientų. Mokykla buvo pasidalijusi ir nuotraukomis. Jose šventės dalyviai užfiksuoti be apsauginių kaukių. Tačiau nuotraukų viešinti nesutiko, o vėliau iš socialinių tinklų pašalino.

Žinios. Po paskutinio skambučio šventės Jonavoje beveik 70 abiturientų teko izoliuotis

Dabar tiek salėje, tiek mokykloje tuščia. Abiturientai izoliuojasi po to kai vienai šventės dalyvei patvirtintas COVID-19.

„Visi kurie dalyvavo paskutinio skambučio šventėje turėjo izoliuotis iš jų turime 69 asmenis, apklausiant kitus nustatyta kad beveik 50 asmenų pasiskiepiję pagal pilną vakcinacijos schemą ir jiems izoliacija netaikoma“, – sako NVSC Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė.

„Dabar pamokos nevyksta, vyksta konsultacijos, tiems, kurie saviizoliacijoje vyks nuotoliniu būdu, tie kurie nesaviizoliacijoje kontaktiniu“, – sako gimnazijos vadovė Zita Gudonavičienė.

Kad įeinant į gimnazijos patalpas būtinos apsauginės kaukės įspėja ant kiekvienų durų iškabinti plakatai. Direktorė sako, kad paskutinio skambučio šventėje kaukės pasimiršo.

„Greičiausia turėjo tas kaukes, tiesiog mokiniai neužsidėjo, neplanavo kieme, jie jų neužsidėjo salėje. Aš pati buvau su kauke iš pradžių, paskui nusiėmiau, nes didelis atstumas. Tuo metu nesureagavau, neparaginau užsidėti kaukės, tą pripažįstu, nes šventinis jaudulys“, – teigia ugdymo įstaigos direktorė.

Apsauginės kaukės nedėvėjo ir sveikinimo kalbą sakęs Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius. Jonavos savivaldybės LRT raštu atsiųstame atsakyme jis pripažįsta suklydęs.

„Jonavos rajono meras yra atlikęs pilną vakcinacijos kursą, turi galimybių pasą. Visgi, pripažįsta, kad suklydo renginyje nusiėmęs kaukę, kuri net ir tokiomis aplinkybėmis yra privaloma. Meras labai tikisi, kad ši istorija visiems bus dar viena gera pamoka, išmokta mokykloje“, – atsakyme rašo Jonavos meras.

Visuomenės sveikatos centras primena kaukių nepamiršti ir ateinant į egzaminą. Izoliacijoje esantys abiturientai į egzaminus atvykti galės prieš 48 valandas gavę neigiamą PGR tyrimo rezultatą, greitajį antigeno testą reikės atlikti ir prieš įeinant į egzaminų patalpą. Apie ketinimą palikti izoliacijos vietą būtina pranešti visuomenės sveikatos centrui.

Susirgę COVID-19 abiturientai galės laikyti egzaminus per pakartotinę sesiją. Pirmasis lietuvių kalbos egzaminas, po savaitės birželio septintą dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.