Lietuvoje

2021.05.31 09:10

Šimonytė apie Lukašenkos pažadą įsileisti lietuvius, norinčius „Sputnik V“ vakcinos: eilinė žodinė provokacija

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.05.31 09:10

Į Baltarusiją ketinantis įsileisti kaimyninių Lenkijos, Lietuvos ir Ukrainos piliečius, norinčius skiepytis „Sputnik V“ vakcina nuo COVID-19, Aliaksandras Lukašenka vykdo „eilinę verbalinę provokaciją“, teigia premjerė Ingrida Šimonytė.

Anot A. Lukašenkos, nors šių šalių vadovybės Baltarusijos atžvilgiu „elgiasi nedraugiškai, jų žmonės nori skiepytis „Sputnik V“, ir tokiai galimybei Baltarusija kelio neužkirs. Ministrė pirmininkė I. Šimonytė sako, kad nors Lietuvoje yra pasitikinčių rusiškąja vakcina, ji nėra patvirtinta Europos vaistų agentūros ir Lietuva pozicijos dėl jos nekeis.

„Vertinu kaip eilinę verbalinę provokaciją, kuriomis tiek Kremliaus, tiek Lukašenkos režimas pasižymi. Tai yra bandymas rasti kažkokių vidinių temų ir jomis tarsi paspekuliuoti. Man teko savo vizitų atskirose savivaldybėse metų sutikti žmonių, kurie tarsi buvo išreiškę lūkestį, kad Lietuvoje norėtų pasiskiepyti „Sputnik“ vakcina, bet tokių lūkesčių Lietuvos respublikos Vyriausybė patenkinti tikrai negali – ši vakcina nėra registruota Europos vaistų agentūroje.

Nemažai girdime ir istorijų apie tai, kaip į atskiras šalis buvo pristatytas nežinomos kilmės ir kokybės gaminys, pavadinimu „Sputnik V“. Tai yra tema apie kurią nematome reikalo diskutuoti, turime ir turėsime pakankamai kokybiškų vakarietiškų vakcinų, o pono Lukašenkos retoriką vertinu kaip visą jo retoriką. Ją labai sudėtinga vertinti kaip civilizuotą ir skirtą spręsti kokias nors problemas“, – laidai „Ryto garsai“ sakė premjerė.

Kitą savaitę dalyvausianti susitikime su Europos Sąjungos ir NATO vadovais I. Šimonytė teigė kalbėsianti ir Baltarusijos klausimais.

„Visuose formatuose, manau, bus apie tai kalbama. Susitinku tiek su ES institucijų vadovybe, tiek su NATO generaliniu sekretoriumi ir, be abejonės, kadangi Lietuva visada buvo aktyvi Baltarusijos pilietinės visuomenės ir žmonių kovos už elementarią teisę spręsti savo likimą rėmėja, šis klausimas bus diskutuojamas su visais pareigūnais, su kuriais susitiksiu trečiadienį ir ketvirtadienį“, – pridūrė ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt