Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.08 15:43

Premjeras: Lietuva brangina savo jaunąją kartą, jos gebėjimus, protus ir kūrybingumą

LRT.lt 2016.07.08 15:43

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, penktadienį atvykęs į Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo (PLJS) atidarymą Visuomenės harmonizavimo parke, pasveikino šio renginio dalyvius ir svečius.

„Kiekvieną kartą susipažinęs su šio pasaulio lietuvių jaunimo sambūrio programa lieku maloniai nustebintas dalykinės programos turiningumu, aptariamų problemų aktualumu, žvilgsnio skvarbumu. Pavyzdžiui, šiuo požiūriu labai svarbios šiandien rengiamos diskusijos apie dalijimosi ekonomiką arba, kaip ugdyti vaikus profesijoms, kurios dar neegzistuoja, apie tolerancijos kaukes, demografiją ir kitos. Beveik kiekviena tema verta rimtos tarptautinės konferencijos vardo“, – sakė premjeras.
 
Vyriausybės vadovas pristatė bendrą iniciatyvą su Lietuvos studentų sąjunga dėl jaunimo praktikų. Pasak premjero, darbo patirties stoka yra didelė kliūtis jaunam žmogui susirasti darbą.

„Susidaro užburtas ratas: verslas nepriima į darbą, nes jaunuolis neturi patirties, o šis negali įgyti patirties, nes jo niekas nepriima į darbą. Todėl kitą savaitę kartu su Lietuvos studentų sąjunga kreipsimės į Lietuvos verslininkus, valstybines institucijas, organizacijas, įstaigas, ragindami priimti praktikai studentus“, – informavo ministras pirmininkas.

Projektas pradedamas su 10 skirtingų verslo ir valstybės įmonių, kurios jau imasi įgyvendinti praktikos programą ir pasidalys savo patirtimi, kaip toliau plėtoti ir tobulinti projektą. Priimanti organizacija bus prašoma jaunam žmogui skirti patyrusį mentorių, kuris pasirūpintų studento priėmimu, adaptacija, integracija ir konkrečiomis užduotimis.

„Taip pat siekiame išjudinti Lietuvoje savanorystės procesą, kuris padeda ugdyti žmonių visuomeniškumą, pilietiškumą. Dauguma jūsų turite savanoriavimo patirties, esate aktyvūs žmonės“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Premjeras pakvietė prisijungti prie savanorystės projektų įgyvendinimo ir konkrečiais pavyzdžiais paskatinti mūsų jaunimą kelti iniciatyvas, padėti jas įgyvendinti.

Premjeras pabrėžė, kad Lietuva brangina savo jaunąją kartą, jos gebėjimus, protus ir kūrybingumą. „Noriu pasakyti kiekvienam iš jūsų – esate labai svarbūs. Laikau savo pareiga rūpintis, kad jūsų profesinis startas būtų sklandus, kad jūsų iniciatyvoms būtų parodytas deramas dėmesys, kad galėtumėte įgyvendinti savo idėjas“, – teigė A. Butkevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi