Lietuvoje

2016.07.08 15:07

Prezidentės vetuoti įstatymai gali sulaukti Seimo rudens sesijos

Birutė Vyšniauskaitė, LRT.lt2016.07.08 15:07

Net ir po valdančiosios koalicijos politinės tarybos Seime penktadienį netilo diskusijos, kaip elgtis dėl prezidentės vetuotų Darbo kodekso ir Pagalbinio apvaisinimo įstatymo ir kada parlamentarams būtų patogiausia sugrįžti prie šių svarbių klausimų. Nors dar prieš kelias dienas buvo kalbėta, kad bus surengta neeilinė Seimo sesija ir tam jau surinkta pakankamai Seimo narių parašų, Seimo vicepirmininkas, socialdemokratas Algirdas Sysas portalui LRT.lt sakė, kad greičiausiai neeilinė sesija neįvyks ir bus sulaukta rudens sesijos.

Darbo partijos lyderis Valentinas Mazuronis tikino, jog tai, kad valdantieji nusprendė dar palaukti, kaip šalies vadovė pasielgs su naujojo socialinio modelio įstatymų paketu, ir tik tuomet svarstyti, pritarti ar atmesti jos veto dėl Darbo kodekso, lėmė ne kas kita, o tik pragmatiniai išskaičiavimai, kad Seimui vasarą nereikėtų rinktis kelis kartus.

„Juk socialinio modelio įstatymai glaudžiai susiję su Darbo kodeksu. Jeigu dabar pritartume arba atmestume prezidentės veto dėl Darbo kodekso, tai nežinia, kaip reikėtų elgtis, jei ji vetuotų dar ir socialinio modelio įstatymų paketą. Todėl geriau būtų sulaukti jos sprendimo ir tuomet įvertinti visumą. Be to, kažin, ar visi Seimo nariai arba bent jau frakcijų vadovai išsamiai susipažino su tais prezidentės pasiūlymais dėl Darbo kodekso pataisų, kurių, atrodo, yra daugiau nei septyniasdešimt“, – kalbėjo V. Mazuronis.

Socialdemokratų frakcijos vadovė Irena Šiaulienė teigė, jog nutarta nekviesti neeilinės Seimo sesijos ne tik dėl to, kad nespėta susipažinti su prezidentės pasiūlymais, kaip reikėtų pataisyti vetuotą Darbo kodekso įstatymą, bet ir dėl to, kad šiuo metu būtų sunku surinkti įvairiais reikalais po Lietuvą išsivažinėjusius parlamentarus.

Socialdemokratų frakcija dabar vargiai prisišauktų bent penkis savo narius, Darbo partijos frakcija – bent šešis ir todėl, pasak I. Šiaulienės, tiesiog pristigtų reikiamo parlamentarų balsų kiekio. 

Pagal Seimo statutą, šalies vadovės vetuotus įstatymus parlamentarai privalo svarstyti pirmajame posėdyje po to, kai vetuoti įstatymai grąžinami Seimui. Eilinis pirmasis posėdis turėtų įvykti rugsėjo 10 d., o dėl neeilinio reikėtų apsispręsti Seimo valdybai. Kol kas ji nėra gavusi surinktų parlamentarų parašų dėl neeilinės sesijos.

Socialinio modelio įstatymų paketas į prezidentūrą buvo išsiųstas liepos 7 d. Prezidentė savo sprendimą dėl jo turėtų paskelbti per dešimt dienų.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5