Lietuvoje

2016.07.08 11:56

NATO vadovas: Baltijos šalių užpuolikai sulauktų viso Aljanso atsako

BNS2016.07.08 11:56

Atsiųsdama karius į Lietuvą ir kitas regiono šalis, NATO siekia pademonstruoti, jog šių šalių užpuolikai sulauktų viso Aljanso atsako, penktadienį pareiškė NATO generalinis sekretorius, Varšuvoje prasidedant Aljanso viršūnių susitikimui.

„Šiandien sutarsime sustiprinti mūsų priešakinį buvimą rytinėje Aljanso dalyje“, – saugumo ekspertų konferencijoje Lenkijoje sakė Jensas Stoltenbergas.

„Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir čia, Lenkijoje, dislokuosime rotuojamus tarptautinius batalionus, kad aiškiai parodytume, jog vieno sąjungininko užpuolimas būtų sutiktas viso Aljanso jėga“, – sakė NATO vadovas.

Kartu J. Stoltenbergas pabrėžė, kad NATO sieks konstruktyvaus dialogo su Rusija, siekdama stiprinti pasitikėjimą ir sumažinti incidentų pavojų.

Maždaug tūkstančio karių vienetui Lietuvoje vadovaus Vokietija, kariai turėtų atvykti kitų metų pradžioje. Prie vokiečių Lietuvoje gali prisidėti Norvegijos ir Beniliukso šalių kariai.

NATO teigia, kad kariai į Rytų Europą siunčiami reaguojant į Krymo aneksiją ir Rusijos organizuojamus neramumus Rytų Ukrainoje. Maskva NATO veiksmus vadina provokacija prie jos vakarinių sienų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.