Lietuvoje

2016.07.08 11:21

Temperatūra kils, bet lietus pasitraukti neketina

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.07.08 11:21

Savaitgalį dar bus pakankamai vėsu ir drėgna,  bet pirmomis kitos savaitės dienomis temperatūra jau turėtų kilti aukščiau. Tiesa, lietus dar neketina pasitraukti, LRT RADIJUI sako sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Penktadienį iki vakaro lietaus debesys išplis per visa Lietuvą, tad daugelyje rajonų prognozuojami trumpi lietūs, vietomis – su perkūnija. Pūs stiprokas pietvakarių, vakarų vėjas, jo greitis bus apie 7–12 m/s. Temperatūra bus apie 17–19 laipsnių.

Šeštadienį ciklonas atneš naujų debesų, tad ir savaitgalį lietaus nepavyks išvengti. Naktimis temperatūra svyruos apie 10–15 laipsnių, šeštadienio dieną – apie 17–21.

„Tikėtina, kad sekmadienį iš pietvakarių priartės šiltesnių orų banga, tad temperatūra jau daug kur bus artima 20 laipsnių, o pietų Lietuvoje kai kur gali pakilti ir iki 22–23 laipsnių“, –prognozuoja V. Sakalauskas. 

Pasak sinoptiko, tikėtina, kad pirmosiomis naujos savaitės dienomis Lietuvą pasieks dar šiltesnių orų banga. Tad temperatūra vėl priartės iki 30 laipsnių karščio. „Tačiau panašu, kad vos ne kiekvieną dieną sulauksime trumpų lietų su perkūnija“, – perspėja sinoptikas.