Lietuvoje

2016.07.08 09:09

VPT: atmetusi kitų tiekėjų pasiūlymus, kariuomenė pirko brangiausius kastuvėlius

LRT.lt2016.07.08 09:09

Visa, kas geriausia – Lietuvos kariuomenei. Taip galima pavadinti Lietuvos kariuomenės organizuotą 1,342 mln. eurų vertės pirkimą, kai, atmetus kitų dviejų tiekėjų pasiūlymus dėl neva techninės specifikacijos neatitikusių prekių, laimėtoju paskelbtas didžiausią – 1,522 mln. eurų – kainą pasiūlęs tiekėjas, teigiama pranešime spaudai.

Laimėtoja pripažinta bendrovė – UAB „Nota bene“ – yra laiko patikrinta kariuomenės tiekėja: nuo 2006-ųjų ji yra laimėjusi virš penkiasdešimt skirtingos apimties Lietuvos kariuomenės skelbtų viešųjų pirkimų už bendrą beveik 30 mln. eurų vertę. Bendrovė yra viena iš dešimties didžiausių Lietuvos kariuomenės tiekėjų.

Minimame ekipuotės dalies – kariškų kastuvėlių – pirkime pasiūlymus teikė dar dvi bendrovės, tačiau jų pasiūlymus Lietuvos kariuomenė atmetė – Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), konstatavo, jog tai padaryta nepagrįstai (pagrindimą skaitykite išvadoje). Įvertinusi pirkimą, VPT nurodė panaikinti sprendimą dėl laimėtojo ir iš naujo svarstyti kitų tiekėjų pateiktus pasiūlymus.

„Stipriai kariuomenei ir šalies saugumui būtina kokybiška, šiuolaikinė ekipuotė. Suprantamas kariuomenės noras dirbti tik su pasirinktais tiekėjais, tačiau, VPT manymu, konkurencija pirkimuose užtikrintų ne tik perkamų prekių kokybę, bet ir žemiausią kainą rinkoje“, – sako VPT direktorė Diana Vilytė.

Kariškų kastuvėlių įsigjimui buvo numatyta 1,342 mln. eurų, tačiau „Nota Bene“ pasiūlyta 1,522 mln. eurų kaina kariuomenės viešojo pirkimo komisijai nepasirodė per didelė: kreipdamasi į kariuomenės vadą su prašymu priimti teigiamą sprendimą dėl kainos priimtinumo, kainos pagrindime ji nurodė tikrovės neatitinkančią informaciją, t.y., sumą padidino nepagrįstai. VPT išvadoje konstatuojama, jog poreikis didinti šiam pirkimui suplanuotas lėšas nulemtas neobjektyvių priežasčių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.