Lietuvoje

2021.05.28 08:06

Galimybių pasą jau gavo daugiau kaip 270 tūkst. gyventojų

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.05.28 08:06

Kaip LRT RADIJUI teigia Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus, Galimybių pasą jau gavo daugiau kaip 270 tūkst. Lietuvos gyventojų. Pasak jo, aktyviausi gauti Galimybių pasą yra didžiųjų miestų gyventojai.

Lietuvoje jau beveik savaitę veikia galimybių pasas. Registrų centro atstovo Mindaugo Samkaus teigimu birželio viduryje jį turėtų turėti apie pusę milijono šalies gyventojų, o šiuo metu jį jau atsisiuntė daugiau kaip 270 tūkst. asmenų.

M. Samkaus teigimu, didžiausio susidomėjimo Galimybių pasas sulaukia didmiesčiuose. „Daugiausia žmonių dėl galimybių paso atvyksta į padalinius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje“, – pastebi Registrų centro atstovas.

Pasak jo, atsispausdinti Galimybių pasą gali tie asmenys, kurie neturi galimybių jo turėti elektroninėje laikmenoje. „Tai žmonės, kurie neturi elektroninio parašo ar elektroninės bankininkystės, ar tie žmonės, kurie nesinaudoja tokiomis laikmenomis“, – sako M. Samkus ir patikina, kad atspausdintas Galimybių pasas išduodamas nemokamai.

Dalis atvykusiųjų, kurie nori Registrų centro padaliniuose atsiimti Galimybių pasą, mano, kad jį galės panaudoti vėliau, t.y. jau praėjus 7 dienoms (toks yra Galimybių paso galiojimo terminas – LRT.lt), pastebi M. Samkus. Pasak jo, tokių asmenų mandagiai yra prašoma atvykti tik tuomet, kai iki numatytos veiklos ar renginio bus likę nedaug dienų.

„Niekas nedraudžia turėti Galimybių paso, tačiau nereiktų pamiršti, kad dėl būtinybės naudoti aktualius duomenis, Galimybių pase esantis QR kodas ir jame užkoduoti duomenys turėtų būti atnaujinami kas 7 dienas“, – primena M. Samkus.

Registrų centras taip pat informuoja, kad iš viso galimybių pasą šiuo metu galėtų gauti daugiau nei milijonas žmonių.

LRT RADIJAS primena, kad nuo pirmadienio veikiantis galimybių pasas suteikia daugiau laisvių paskiepytiems, persirgusiems ar koronaviruso testą atlikusiems žmonėms. Su Galimybių pasu galima lankytis maitinimo įstaigų viduje, dalyvauti renginiuose, grįžti į fizines darbo vietas.

Galimybių pasas Lietuvos piliečiams prieinamas interneto svetainėje gpasas.lt. Norint jį gauti, reikia patvirtinti tapatybę per Elektroninius valdžios vartus. Tuomet suformuotą QR kodą galima atsisiųsti ir atsispausdinti arba išsisaugoti telefone.

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6