Lietuvoje

2016.07.07 10:08

J. Olekas: Lietuva turi dalyvauti tarptautinėje operacijoje Afganistane

BNS2016.07.07 10:08

JAV lėtinant karių išvedimo iš Afganistano tempą, šioje šalyje turi likti ir Lietuvos kariai, sako krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas.

„Kadangi prezidentas paskelbė, kad dar per anksti pereiti į kitą fazę, palikti daugiau atsakomybės (vietos pajėgoms – BNS) ir atitraukti sąjungininkų karius tik į Kabulą, matyt, šis sprendimas dar metams, dvejiem užsitęs. Manau, kad Lietuva turi dalyvauti“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė ministras.

Jo teigimu, Lietuvos karių dalyvavimas tarptautinėse misijose, operacijose palengvina sąjungininkams priimti sprendimą „ateiti ir čia būti pas mus su gerokai didesnėmis pajėgomis ir gerokai daugiau prisidėti prie mūsų valstybės apginamumo ir galimo priešo atgrasymo“.

J. Oleko teigimu, Lietuva sulaukė sąjungininkų prašymo šiek tiek padidinti savo buvimą Afganistane.

„Kaip žinote, nuo liepos mėnesio pasiuntėme dar papildomai karo policijos karių, kurie padės ten užtikrinti tvarką. Turbūt turime įgaliojimus ir kitais metais tęsti finansinę paramą, kad Afganistano karinės pajėgos galėtų geriau susitvarkyti. Matyt, kitais metais turėsime ateiti su pasiūlymais į vyriausybę, į prezidentūrą, į Seimą pratęsti 2018, 2019 metams dalyvavimą“, – kalbėjo krašto apsaugos ministras.

JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį sulėtino pajėgų išvedimą iš Afganistano, sakydamas, kad toje karo nuniokotoje šalyje ateinančiais metais liks 8,4 tūkst. amerikiečių karių, padėsiančių kovoti su atsigaunančio Talibano grėsme. B. Obamos teigimu, saugumo padėtis toje šalyje tebėra rizikinga, o afganų saugumo pajėgoms sunkiai sekasi pažaboti Talibaną, todėl ankstesni kontingento mažinimo planai tampa nepagrįsti.

Lietuvos kariai Afganistane dalyvauja tarptautinėje operacijoje „Tvirta parama“, kurią NATO vykdo nuo praėjusių metų pradžios. Šios misijos užduotys skirtos Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms rengti ir yra nekovinės. Pagrindinis jos tikslas – mokyti, patarti ir remti šalies nacionalines saugumo pajėgas, ministerijas ir kitas valdžios institucijas, kaip užtikrinti stabilumą šalyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.